Strona główna Aktywny Wypoczynek Podróż do wnętrza ziemi

Podróż do wnętrza ziemi

przez Ewa Nowak

Katalonia jest bardzo zróżnicowanym miejscem, można tu doświadczyć wielu wrażeń i bardzo dużo zobaczyć, od gór poprzez jeziora i plaże, parki krajobrazowe, ruiny wiosek sprzed kilku tysięcy lat do nowoczesnej metropolii Barcelony. Ale chyba warto powiedzieć też o tym, że Katalonia ma do zaoferowania nie tylko to co „na wierzchu”, bowiem tuż pod nią, na większych lub mniejszych głębokościach, kryje się niezwykły świat, który co prawda niewielu ma szansę zobaczyć, ale o którym warto wspomnieć. Aby móc się tam dostać, możesz potrzebować kilku lub klkudziesięciu metrów liny oraz odpowiedniego sprzętu i … szkolenia na grotołoaza.

Inny świat, pełen rozmaitych form stworzonych na przełomie setek, tysięcy lat przez naturę. Często niewielka dziura w ziemi, prowadzi do wnętrza, które kryje ogromne, piękne sale i katedry, a jeśli zejdziesz odpowiednio głęboko, dotrzesz do prawdziwych cudów: stalaktytów i stalagmitów, które przypominają podziemne galerie sztuki. Z tą różnicą, że do tej galerii sztuki, wstęp mają nieliczni. Jeśli więc jesteś grotołazem i chciałbyś poznać lokalne groty i jaskinie, to wiedz, że w Katalonii,  będziesz miał ich do wyboru ponad 3000.

Zapraszam do galerii zdjęć z podróży do wnętrza ziemi.  

Zdjęcia pochodzą z własnych zbiorów oraz ze zbiorów grupy Speleologów Klubu 16 Kwietnia – GEXVIV z Barcelony.

 

 

[flagallery gid=60]

 

 

Powiązane artykuły

1 komentarz

Michał 06/06/2016 - 10:57

Piękne zdjęcia, z chęcią bym spróbował takiej przygody!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej