Strona główna Metro, Busy, Lotnisko, Dojazdy Bilety Komunikacji Miejskiej w Barcelonie

Bilety Komunikacji Miejskiej w Barcelonie

Rodzaje biletów w Barcelonie

przez Ewa Nowak

Bilety Komunikacji Miejskiej w Barcelonie

Tekst z 2022 roku.

Bilety komunikacji miejskiej kupi można na każdej stacji metra w automatach, na wiekszości stacji kolejowych i w niektórych autobusach komunikacji miejskiej płacąc odliczoną kwotą.

Bilety w drodze z lotniska kupisz na stacji kolejowej w przypadku Terminala 2 i na stacji metra w przypadku Terminala 1.

W 1 styczniu 2020 w Barcelonie zmieniły się ceny na bilety komunikacji miejskiej.

Billete sencillo. Bilet jednorazowy drożeje i można wykorzystać go na jeden przejazd. Cena to 2,40 € na 1 strefę.

T – Casual. Zastępuje dotychczasowe T10. Bilet na 10 przejazdów ważny będzie na rok od chwili pierwszego skasowania, a sporą zmianą jest to, że korzystać z niego może tylko jedna osoba. Cena 11,35 € na pierwszą strefę. 

T – Familiar z myślą o rodzinach lub znajomych (nie musi to być jedna rodzina) które korzystają z metra sporadycznie. Na bilecie może podróżować kilka osób, po uprzednim skasowaniu przejazdu za każdego podróżującego. 8 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni. Cena za 1 strefę to 10€. 

T – Usual zastępuje T – Mes. Ważna jest na 30 kolejnych dni od chwili pierwszego skasowania, na nieograniczoną liczbę przejazdów. Bilet jednoosobowy, przy zakupie należy wpisać numer dokumentu tożsamości. Ważny na metro lotniskowe L9, na termina A1 oraz A2.  Cena na 1 strefę to 40 € (do grudnia 2023 roku zniżka 50%, cena biletu 20€ ).

T -Jove. Bilet dla osób do 25 roku życia. Nieograniczona liczba przejazdów w ciągu 90 dni od pierwszego skasowania. Bilet jednoosobowy. Cena za 1 strefę to 80 €  (do grudnia 2023 roku zniżka 50%).

T- Dia. Bilet jednodniowy. Nieograniczona liczba przejazdów w ciągu 24 godzin. Cena na 1 strefę to10,50€.

T – Grup to kolejna nowość z której korzystać może więcej osób. 70 przejazdów w ciągu 30 dni. Cena za 1 strefę to 79,45€.

T – Aire. Bilet z którego korzystać można będzie w dniach zwiększonego zanieczyszczenia spalinami samochodowymi i z restrykcjami w ruchu drogowym. Dwa przejazdy. Cena na 1 strefę wzrasta do 2,05 eu.

 

tarifes

 

Warto dodać, że nowy cennik biletów komunikacji miejskiej wzbudził niemałe poruszenie wśród użytkowników, w związku z czym w ostatnich dniach TMB zdecydowało stworzyć dodatkowy bilet T-Familiar. Niewykluczone, że pojawią się jeszcze jakieś zmiany o których na bieżąco postaram się informować. 

Miłego podróżowania po Barcelonie! 😀

Przeczytaj o tym, jak działają bilety komunikacji miejskiej w Barcelonie: 

Jak działają bilety komunikacji miejskiej w Barcelonie? Mapka metra

https://happy-barcelona.pl/jak-dzialaja-bilety-komunikacji-miejskiej-w-barcelonie-mapka-metra/

źródła www.tmb.cat, http://rodalies.gencat.cat/es/alteracions_del_servei/detall/Tarifes_2020

 

 

Powiązane artykuły

12 komentarzy

Anna 02/09/2021 - 08:43

Czy z biletu T-familiar mogą korzystać 4 osoby dorosłe nie będące bliską rodziną/ nie rodzice i dzieci/? Czy na takim bilecie dojedzie się także z i na lotnisko?

Odpowiedz
Ewa Nowak 02/09/2021 - 09:08

Tak, mogą korzystać 4 osoby dorosłe nie będące rodziną, pomimo że bilet nazywa się T/Family. Na ten bilet można dojechać na lotnisko tylko i wyłącznie w opcji dojazdu pociągu, który dojeżdża do Terminala 2.
Bilet ten jest nieważny na przejazd na lotnisko metrem lotniskowym lini L9, w tym przypadku trzeba kupić nowy bilet w cenie 5,15 eu za jeden przejazd. T/Family nie obejmuje również Aerobusu, który kosztuje aprox 6 ru. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz
Dawid 13/07/2022 - 18:15

Czy z biletu T-usual mogę korzystać jako podróżujący? W aplikacji TMB musze wpisać numer paszportu lub dowodu który nie pasuje. 🙂
Pozdrawiam

Odpowiedz
Marta 12/11/2022 - 19:34

Czy bilet T Grup może wykorzystać jednocześnie 7 osób? Czy dotyczy on autobusu, tramwaju i metra? Czy trzeba kasować go za każdą osobę jak w przypadku T Familiar? Czy jeden przejazd liczony jest jako przejazd obojętnie iloma rodzajami transportu ale musi trwać do 1h 15min.?

Odpowiedz
Ewa Nowak 14/11/2022 - 10:13

Tak może korzystać więcej niz jedna osoba. Nie jeste obojętne iloma rodzajami transportu sie poruszasz. W wyznaczonym czasie, na ten sam przejazd, możesz poruszać się różnymi środkami transportu, ale tylko po *jednym razie każdym z nich. *Oznacza to, że możesz poruszać się wewnątrz metra, zmieniać linie i przesiadać się np z linii niebieskiej na czerwoną etc, ale jeśli wyjdziesz z metra na zewnątrz i wrócisz do niego, czytnik skasuje ci na bilecie nowy przejazd. Wiecej informacji zapraszam do wpisu
https://happy-barcelona.pl/jak-dzialaja-bilety-komunikacji-miejskiej-w-barcelonie-mapka-metra/

Odpowiedz
wioletta 10/02/2023 - 13:57

Witam, czy będąc 5 dni w Barcelonie mogę kupić bilet miesięczny? I czy mozna na nim dojechać z i na lotnisko?

Odpowiedz
Martyna 19/03/2023 - 07:06

Co będzie(bilet) najkorzystniejsze dla rodziny 2+1 ( dziecko poniżej roku)? Będziemy w czerwcu lądować na lotnisku El prat i zastanawiam się czym dojechać i jaki bilet kupić. Nocleg mamy obok metra Gracia.

Odpowiedz
Ewa Nowak 20/03/2023 - 09:15

Ja jestem zwolenniczką T Family, jeden bilet dla kilku osób 8 przejazdów. Proszę zajrzeć do zakładki Przydatne Info gdzie jest opis biletów. Barcelona zachęca do spacerów. Dzieci poniżej 4 roku życia podróżują w metrze gratis. Najszybsza opcja z lotniska to albo prywatny transfer albo Aerobus do pl Catalunya i potem metro zielone.

Odpowiedz
Katarzyna 08/06/2023 - 10:48

Dzień dobry, czy jako osoba przyjezdna mogę skorzystać z biletu T-Usual?

Odpowiedz
Ewa Nowak 08/06/2023 - 18:26

Na oficjalnej stronie TMB nie znalazłam informacji o tym, że osoby które nie są rezydentami nie mogą korzystać z biletu. Dla pewności proponuję zapytać na stanowisku pracowników metra. Wiem natomiast, że wiele osób nie będących rezydentami korzysta z tego biletu.

Odpowiedz
Zbyszek 16/06/2023 - 14:53

Dzień dobry czy z biletem T Dia można przejechać z lotniska EL Prat?

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej