Strona główna Metro, Busy, Lotnisko, Dojazdy Bilety Komunikacji Miejskiej w Barcelonie. T-MOBILITAT

Bilety Komunikacji Miejskiej w Barcelonie. T-MOBILITAT

Nowa odsłona Biletów Komunikacji Miejskiej w Barcelonie.

przez Ewa Nowak

Bilety Komunikacji Miejskiej w Barcelonie.T-MOBILITAT

Nowa odsłona Biletów Komunikacji Miejskiej w Barcelonie.

Artykuł ze stycznia 2024

W dole strony znajdziesz starszy artykuł opisujący typy biletów.

Od listopada zeszłego roku stopniowo wprowadzany jest nowy rodzaj korzystania z biletów komunikacji miejskiej w Barcelonie.

T- Familiar, T- Casual, T-Usual i T- Grup od teraz sprzedawane są poprzez nową Kartę o nazwie T – MOBILITAT. Nowością jest to, że znikają poprzednie bilety z paskiem magnetycznym, a pojawia się nowa karta, która może być doładowywana dowolnym typem biletu (z tych powyżej wspomnianych).

Jak to działa T – MOBILITAT ?

  • W maszynie do zakupu biletów wybierasz przykładowo bilet T- Familiar. Na ekranie pojawi się informacja, że kupujesz kartę T – MOBILITAT załadowaną biletem T- Familiar.
  • Opłacasz kartę i możesz z niej korzystać, a gdy wykorzystasz wszystkie przejazdy możesz doładować ją dowolnym rodzajem biletów.
  • Możesz sprawdzić jaki typ biletu kupiłeś zbliżając go do maszyny do zakupu biletów. Na ekranie pojawi się pełna informacja o tym co zawiera bilet.

Istnieją trzy typy karty T-MOBILITAT:

T-MOBILITAT Karta Anonimowa. Najpraktyczniejsza dla osób, które przyjeżdżają do Barcelony turystycznie. Cena karty to 0,50€ doliczane do ceny podstawowej wybranego biletu. W przypadku utraty karty, tracimy pozostałe na niej przejazdy.

T-MOBILITAT Karta Plastikowa. Można ją zamówić przez aplikację, oficjalną stronę internetową lub w biurach                  T-MOBILITAT. Karta Plastikowa jest spersonalizowana i kosztuje 4,5€ i po kilku dniach od zamówienia zostaje przysłana na wskazany adres. Kupujesz ją raz, a potem doładowujesz wybranymi biletami komunikacji miejskiej. Korzyścią jest to, że gdy zgubisz tę kartę, nie tracisz zakupionych na niej przejazdów i możesz zamówić duplikat.

T-MOBILITAT Karta Wirtualna. Jest w cenie 1€. Można ją zamówić podobnie jak przy karcie plastikowej. W chwili gdy piszę ten artykuł (styczeń 2024), karta wirtualna działa wyłącznie w systemie operacyjnym Android. Z czasem na pewno to sie zmieni.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie T-MOBILITAT:

https://t-mobilitat.atm.cat/web/t-mobilitat/

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie przydatny podziel się nim ze znajomymi.

 

Bilety Komunikacji Miejskiej w Barcelonie

Tekst z 2022 roku.

T casual

Bilety komunikacji miejskiej kupi można na każdej stacji metra w automatach, na wiekszości stacji kolejowych i w niektórych autobusach komunikacji miejskiej płacąc odliczoną kwotą.

Bilety w drodze z lotniska kupisz na stacji kolejowej w przypadku Terminala 2 i na stacji metra w przypadku Terminala 1.

W 1 styczniu 2020 w Barcelonie zmieniły się ceny na bilety komunikacji miejskiej.

Billete sencillo. Bilet jednorazowy drożeje i można wykorzystać go na jeden przejazd. Cena to 2,40 € na 1 strefę.

T – Casual. Zastępuje dotychczasowe T10. Bilet na 10 przejazdów ważny będzie na rok od chwili pierwszego skasowania, a sporą zmianą jest to, że korzystać z niego może tylko jedna osoba. Cena 11,35 € na pierwszą strefę. 

T – Familiar z myślą o rodzinach lub znajomych (nie musi to być jedna rodzina) które korzystają z metra sporadycznie. Na bilecie może podróżować kilka osób, po uprzednim skasowaniu przejazdu za każdego podróżującego. 8 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni. Cena za 1 strefę to 10€. 

T – Usual zastępuje T – Mes. Ważna jest na 30 kolejnych dni od chwili pierwszego skasowania, na nieograniczoną liczbę przejazdów. Bilet jednoosobowy, przy zakupie należy wpisać numer dokumentu tożsamości. Ważny na metro lotniskowe L9, na termina A1 oraz A2.  Cena na 1 strefę to 40 € (do grudnia 2023 roku zniżka 50%, cena biletu 20€ ).

T -Jove. Bilet dla osób do 25 roku życia. Nieograniczona liczba przejazdów w ciągu 90 dni od pierwszego skasowania. Bilet jednoosobowy. Cena za 1 strefę to 80 €  (do grudnia 2023 roku zniżka 50%).

T- Dia. Bilet jednodniowy. Nieograniczona liczba przejazdów w ciągu 24 godzin. Cena na 1 strefę to10,50€.

T – Grup to kolejna nowość z której korzystać może więcej osób. 70 przejazdów w ciągu 30 dni. Cena za 1 strefę to 79,45€.

T – Aire. Bilet z którego korzystać można będzie w dniach zwiększonego zanieczyszczenia spalinami samochodowymi i z restrykcjami w ruchu drogowym. Dwa przejazdy. Cena na 1 strefę wzrasta do 2,05 eu.

 

tarifes

 

Warto dodać, że nowy cennik biletów komunikacji miejskiej wzbudził niemałe poruszenie wśród użytkowników, w związku z czym w ostatnich dniach TMB zdecydowało stworzyć dodatkowy bilet T-Familiar. Niewykluczone, że pojawią się jeszcze jakieś zmiany o których na bieżąco postaram się informować. 

Miłego podróżowania po Barcelonie! 😀

Przeczytaj o tym, jak działają bilety komunikacji miejskiej w Barcelonie: 

Jak działają bilety komunikacji miejskiej w Barcelonie? Mapka metra

https://happy-barcelona.pl/jak-dzialaja-bilety-komunikacji-miejskiej-w-barcelonie-mapka-metra/

źródła www.tmb.cat, http://rodalies.gencat.cat/es/alteracions_del_servei/detall/Tarifes_2020

 

 

Powiązane artykuły

30 komentarzy

Anna 02/09/2021 - 08:43

Czy z biletu T-familiar mogą korzystać 4 osoby dorosłe nie będące bliską rodziną/ nie rodzice i dzieci/? Czy na takim bilecie dojedzie się także z i na lotnisko?

Odpowiedz
Ewa Nowak 02/09/2021 - 09:08

Tak, mogą korzystać 4 osoby dorosłe nie będące rodziną, pomimo że bilet nazywa się T/Family. Na ten bilet można dojechać na lotnisko tylko i wyłącznie w opcji dojazdu pociągu, który dojeżdża do Terminala 2.
Bilet ten jest nieważny na przejazd na lotnisko metrem lotniskowym lini L9, w tym przypadku trzeba kupić nowy bilet w cenie 5,15 eu za jeden przejazd. T/Family nie obejmuje również Aerobusu, który kosztuje aprox 6 ru. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz
Dawid 13/07/2022 - 18:15

Czy z biletu T-usual mogę korzystać jako podróżujący? W aplikacji TMB musze wpisać numer paszportu lub dowodu który nie pasuje. 🙂
Pozdrawiam

Odpowiedz
Marta 12/11/2022 - 19:34

Czy bilet T Grup może wykorzystać jednocześnie 7 osób? Czy dotyczy on autobusu, tramwaju i metra? Czy trzeba kasować go za każdą osobę jak w przypadku T Familiar? Czy jeden przejazd liczony jest jako przejazd obojętnie iloma rodzajami transportu ale musi trwać do 1h 15min.?

Odpowiedz
Ewa Nowak 14/11/2022 - 10:13

Tak może korzystać więcej niz jedna osoba. Nie jeste obojętne iloma rodzajami transportu sie poruszasz. W wyznaczonym czasie, na ten sam przejazd, możesz poruszać się różnymi środkami transportu, ale tylko po *jednym razie każdym z nich. *Oznacza to, że możesz poruszać się wewnątrz metra, zmieniać linie i przesiadać się np z linii niebieskiej na czerwoną etc, ale jeśli wyjdziesz z metra na zewnątrz i wrócisz do niego, czytnik skasuje ci na bilecie nowy przejazd. Wiecej informacji zapraszam do wpisu
https://happy-barcelona.pl/jak-dzialaja-bilety-komunikacji-miejskiej-w-barcelonie-mapka-metra/

Odpowiedz
wioletta 10/02/2023 - 13:57

Witam, czy będąc 5 dni w Barcelonie mogę kupić bilet miesięczny? I czy mozna na nim dojechać z i na lotnisko?

Odpowiedz
Martyna 19/03/2023 - 07:06

Co będzie(bilet) najkorzystniejsze dla rodziny 2+1 ( dziecko poniżej roku)? Będziemy w czerwcu lądować na lotnisku El prat i zastanawiam się czym dojechać i jaki bilet kupić. Nocleg mamy obok metra Gracia.

Odpowiedz
Ewa Nowak 20/03/2023 - 09:15

Ja jestem zwolenniczką T Family, jeden bilet dla kilku osób 8 przejazdów. Proszę zajrzeć do zakładki Przydatne Info gdzie jest opis biletów. Barcelona zachęca do spacerów. Dzieci poniżej 4 roku życia podróżują w metrze gratis. Najszybsza opcja z lotniska to albo prywatny transfer albo Aerobus do pl Catalunya i potem metro zielone.

Odpowiedz
Anna 08/04/2024 - 11:11

czy 12 osób również moze korzystać z tego biletu? Łącznie w 1 dzień będziemy 7 razy korzystać z komunikacji (autobus, metro) ale na każdej z tras tylko jedna komunikacja , np Park Guell – Sagrada Familia. Czy ten bilet będzie dobrym rozwiązaniem?

Odpowiedz
Ewa Nowak 08/04/2024 - 13:52

12 osób musiałoby skorzystać z 2 biletów T Family ponieważ każdy ma maksymalnie 8 przejazdów.
Korzystając tylko raz z komunikacji pozostanie wam 4 wolne przejazdy. Z parku Guell do Sagrada proponuję półgodzinny spacerek. Po drodze zobaczcie piękną fasadę Hospital Sant Pau, UNESCO, potem dalej spacere przez av Gaudi do Sagrada Familia.

Odpowiedz
Katarzyna 08/06/2023 - 10:48

Dzień dobry, czy jako osoba przyjezdna mogę skorzystać z biletu T-Usual?

Odpowiedz
Ewa Nowak 08/06/2023 - 18:26

Na oficjalnej stronie TMB nie znalazłam informacji o tym, że osoby które nie są rezydentami nie mogą korzystać z biletu. Dla pewności proponuję zapytać na stanowisku pracowników metra. Wiem natomiast, że wiele osób nie będących rezydentami korzysta z tego biletu.

Odpowiedz
Zbyszek 16/06/2023 - 14:53

Dzień dobry czy z biletem T Dia można przejechać z lotniska EL Prat?

Odpowiedz
Kamil 07/01/2024 - 11:51

Chcąc korzystać z biletu T-Usual konieczne jest posiadanie spersonalizowanej karty T-MOBILITAT, czyli nie ma możliwości zakupu takiego biletu i karty w automacie na lotnisku ?
Kartę wirtualną kupujemy 1 telefon = 1 karta ? Czy istnieje możliwość zakupu na 1 telefon 3 kart ?

Odpowiedz
Ewa Nowak 07/01/2024 - 21:52

W t Mobilitat pinformowano mnie że W przypadku T-Usual konieczny będzie zakup spersonalizowanej Karty T – MOBILITAT, podobnie z kartą wirtualną. Podejrzewam że stara opcja biletów będzie dostępna jeszcze jakiś czas, wygląda na to że daty wykorzystania zakupionych kart wciąż się zmieniają….jęsli będa dostępnę w maszynaxch to znak że nadal są dostępne.

Odpowiedz
Agnieszka 11/01/2024 - 00:20

Czy dzieci mają zniżki?

Odpowiedz
Ewa Nowak 11/01/2024 - 15:14

dzieci w wieku od 0 do lat 3 gratis, pzdr

Odpowiedz
Dagmara 14/01/2024 - 21:26

Najkorzystniejszy sposób podróżowania 2+2 (13 i 17 lat), wyruszamy na 5 dni. Chcemy coś zwiedzić, pójść na mecz (bilety kupione), będziemy mieszkać L’Hospitalet de Llobregat

Odpowiedz
Ewa Nowak 15/01/2024 - 12:05

Metro to najwygodniejszy sposób, a po samej Barcelonie spacery, bo jest co oglądać, a miasto jest piękne. pzdr

Odpowiedz
Iza 16/01/2024 - 18:27

Dzień dobry,
Kupując kartę T-casual używa ją jedna osoba czy mogę przekazać kartę do skasowania kolejnej osobie która podróżuje ze mną w tym samym czasie? aż do wykorzystania wszystkich 10 przejazdów

Odpowiedz
Ewa Nowak 17/01/2024 - 09:09

Tak jak opisałam w artykule. Z T-Casual możę korzystać tylko jedna osoba. By więcej niż jedna osoba mogła korzystać z tego samego biletu trzeba kupić, T Family.

Odpowiedz
Klaudia 16/01/2024 - 20:30

czy na t familar kupionym dla pierwszej strefy dodaję z lotniska i na lotnisko autobusem 46 ? 🙂 pozdrowienia z zamrożonej i zaśnieżonej Polski

Odpowiedz
Ewa Nowak 17/01/2024 - 09:06

Bilety działają na publiczną komunikacje miejską w Barcelonie, w tym autobusy. Ja skorzystłabym z pociagu, który odjeżdża z terminalu T2, a sama zawsze korzystam z bardzo sprawnego Aerobusu, z tymże cena jes już wyższa. Pozdrawiam również

Odpowiedz
Iza 16/01/2024 - 20:48

Czy na T-casual dojadę na terminal T2 pociągiem?

Odpowiedz
Ewa Nowak 17/01/2024 - 09:04

Tak, bilety działają na publiczną komunikacje miejską w Barcelonie.

Odpowiedz
Iza 21/01/2024 - 12:47

Dzień dobry,
mam pytanie dotyczące późnego powrotu. Maż idzie na mecz, który rozpoczyna się o 21.00. Zakładam ,że skończy się o 23.00. Czy jest szansa, aby zdążył na metro i przed północą, zanim zamkną metro dojechał na kwaterę? Mieszkanie w okolicach Alfons X, El Carmel (dwie najbliższe stacje).

Odpowiedz
Ewa Nowak 22/01/2024 - 08:34

Metro od pn do czawrtku otwarte jest do północy, w piątki do 2 nad ranem, w sobotę całą noc. W razie czego taksówka też nie jest najgorszą opcją, myślę, że powinno wynieść 15 lub 20 eu prz nocnej taryfie

Odpowiedz
Anna 31/01/2024 - 12:04

Wybieram się z przyjaciółką na 7 dni do Barcelony. Jaką opcję biletów na transport miejski Pani poleca? Przylatujemy samolotem .
Będę wdzięczna za informację.

Odpowiedz
Ewa Nowak 31/01/2024 - 15:19

Moim zdaniem jeden t Family na dwie osoby i ewentualnie dokupować. Barcelona naprawdę zachęca do spacerów!pzdr 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej