Strona główna Metro, Busy, Lotnisko, Dojazdy Bilety Komunikacji Miejskiej w Barcelonie

Bilety Komunikacji Miejskiej w Barcelonie

Rodzaje biletów w Barcelonie

przez Ewa Nowak

Bilety Komunikacji Miejskiej w Barcelonie

Tekst z 2022 roku.

Bilety komunikacji miejskiej kupi można na każdej stacji metra w automatach, na wiekszości stacji kolejowych i w niektórych autobusach komunikacji miejskiej płacąc odliczoną kwotą.

Bilety w drodze z lotniska kupisz na stacji kolejowej w przypadku Terminala 2 i na stacji metra w przypadku Terminala 1.

W 1 styczniu 2020 w Barcelonie zmieniły się ceny na bilety komunikacji miejskiej.

Billete sencillo. Bilet jednorazowy drożeje i można wykorzystać go na jeden przejazd. Cena to 2,40 € na 1 strefę.

T – Casual. Zastępuje dotychczasowe T10. Bilet na 10 przejazdów ważny będzie na rok od chwili pierwszego skasowania, a sporą zmianą jest to, że korzystać z niego może tylko jedna osoba. Cena 11,35 € na pierwszą strefę. 

T – Familiar, z myślą o rodzinach lub znajomych (nie musi to być jedna rodzina) które korzystają z metra sporadycznie. Na bilecie może podróżować kilka osób, po uprzednim skasowaniu przejazdu za każdego podróżującego. 8 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni. Cena za 1 strefę to 10€. 

T – Usual zastępuje T – Mes. Ważna jest na 30 kolejnych dni od chwili pierwszego skasowania, na nieograniczoną liczbę przejazdów. Bilet jednoosobowy. Cena na 1 strefę to 40 € (do grudnia 2023 roku zniżka 50%).

T – Jove. Bilet dla osób do 25 roku życia. Nieograniczona liczba przejazdów w ciągu 90 dni od pierwszego skasowania. Bilet jednoosobowy. Cena za 1 strefę to 80 €  (do grudnia 2023 roku zniżka 50%).

T- Dia. Bilet jednodniowy. Nieograniczona liczba przejazdów w ciągu 24 godzin. Cena na 1 strefę to10,50€.

T – Grup to kolejna nowość z której korzystać może więcej osób. 70 przejazdów w ciągu 30 dni. Cena za 1 strefę to 79,45€.

T Aire. Bilet z którego korzystać można będzie w dniach zwiększonego zanieczyszczenia spalinami samochodowymi i z restrykcjami w ruchu drogowym. Dwa przejazdy. Cena na 1 strefę wzrasta do 2,05 eu.

 

tarifes

 

Warto dodać, że nowy cennik biletów komunikacji miejskiej wzbudził niemałe poruszenie wśród użytkowników, w związku z czym w ostatnich dniach TMB zdecydowało stworzyć dodatkowy bilet T-Familiar. Niewykluczone, że pojawią się jeszcze jakieś zmiany o których na bieżąco postaram się informować. 

Miłego podróżowania po Barcelonie! 😀

Przeczytaj o tym, jak działają bilety komunikacji miejskiej w Barcelonie: 

Jak działają bilety komunikacji miejskiej w Barcelonie? Mapka metra

https://happy-barcelona.pl/jak-dzialaja-bilety-komunikacji-miejskiej-w-barcelonie-mapka-metra/

źródła www.tmb.cat, http://rodalies.gencat.cat/es/alteracions_del_servei/detall/Tarifes_2020

 

 

Powiązane artykuły

5 komentarzy

Anna 02/09/2021 - 08:43

Czy z biletu T-familiar mogą korzystać 4 osoby dorosłe nie będące bliską rodziną/ nie rodzice i dzieci/? Czy na takim bilecie dojedzie się także z i na lotnisko?

Odpowiedz
Ewa Nowak 02/09/2021 - 09:08

Tak, mogą korzystać 4 osoby dorosłe nie będące rodziną, pomimo że bilet nazywa się T/Family. Na ten bilet można dojechać na lotnisko tylko i wyłącznie w opcji dojazdu pociągu, który dojeżdża do Terminala 2.
Bilet ten jest nieważny na przejazd na lotnisko metrem lotniskowym lini L9, w tym przypadku trzeba kupić nowy bilet w cenie 5,15 eu za jeden przejazd. T/Family nie obejmuje również Aerobusu, który kosztuje aprox 6 ru. Pozdrawiam 🙂

Odpowiedz
Dawid 13/07/2022 - 18:15

Czy z biletu T-usual mogę korzystać jako podróżujący? W aplikacji TMB musze wpisać numer paszportu lub dowodu który nie pasuje. 🙂
Pozdrawiam

Odpowiedz
Marta 12/11/2022 - 19:34

Czy bilet T Grup może wykorzystać jednocześnie 7 osób? Czy dotyczy on autobusu, tramwaju i metra? Czy trzeba kasować go za każdą osobę jak w przypadku T Familiar? Czy jeden przejazd liczony jest jako przejazd obojętnie iloma rodzajami transportu ale musi trwać do 1h 15min.?

Odpowiedz
Ewa Nowak 14/11/2022 - 10:13

Tak może korzystać więcej niz jedna osoba. Nie jeste obojętne iloma rodzajami transportu sie poruszasz. W wyznaczonym czasie, na ten sam przejazd, możesz poruszać się różnymi środkami transportu, ale tylko po *jednym razie każdym z nich. *Oznacza to, że możesz poruszać się wewnątrz metra, zmieniać linie i przesiadać się np z linii niebieskiej na czerwoną etc, ale jeśli wyjdziesz z metra na zewnątrz i wrócisz do niego, czytnik skasuje ci na bilecie nowy przejazd. Wiecej informacji zapraszam do wpisu
https://happy-barcelona.pl/jak-dzialaja-bilety-komunikacji-miejskiej-w-barcelonie-mapka-metra/

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej