Strona główna Metro, Busy, Lotnisko, Dojazdy Bilety Hola Barcelona, warto czy nie?

Bilety Hola Barcelona, warto czy nie?

przez Ewa Nowak

Bilety Hola Barcelona, warto czy nie?

2022r.

  • Bilety Hola Barcelona oferują nieograniczoną liczbę przejazdów metrem, autobusem (TMB) i innymi środkami transportu publicznego w Barcelonie przez określoną liczbę dni/godzin. Kupić go możecie w maszynach, które znajdują się na każdej stacji metra.
  • Hola Barcelona Travel Card to bilet dla jednej osoby, który uprawnia do korzystania z metra i autobusów (TMB), kolei (FGC, strefa 1), kolejki linowej Montjuïc, tramwajów (TRAM) i pociągów podmiejskich Rodalies de Catalunya bez ograniczeń (strefa 1). Kolejka linowa Montjuïc nie jest wliczona w cenę.
  • Dwa dni (48 godz.), trzy dni (72 godz.), cztery dni (96 godz.) pięć dni (120 godz.) liczonych do chwili pierwszego skasowania. Bilet należy kasować za każdym razem gdy korzystasz z transportu publicznego.
  • Zdecydowaną zaletą tych biletów jest to, że są także ważne na przejazdy metrem lotniskowym L9 w Barcelonie do centrum miasta i z powrotem. Normalnie bilet na L9 trzeba kupić oddzielnie i kosztuje 5,15 €.
  • Bilety Hola Barcelona nie są ważne w autobusach komunikacji nocnej.
  • Można je kupić na każdej stacji metra, również na stacjach metra T1 i T2 na lotnisku w maszynie do zakupu biletów. Nie są dostępne na stacji pociągu T2.
Ceny biletów z roku obowiązujące w roku 2022:

2 dni / 48 godzin – 16,40 €

3 dni / 72 godziny – 23,80 €

4 dni / 96 godzin – 31 €

5 dni / 120 godzin – 38,20 €

Przy zakupie online otrzymasz 10% zniżki.
Hola Barcelona, kupować czy nie?

Wszystko zależy od tego na co się nastawiasz? Wolisz spacerować czy wolisz jeździć? Przykładowo zrób kalkulacje ile razy skorzystasz z metra w ciagu 2 dni? 5 razy, a może 25 razy? Ta druga opcja jest raczej wątpliwa. Wolisz droższy bilet z nielimitowaną ilością przejazdów ale w określonym czasie, czy może wolisz określoną liczbę przejazdów i tańszy bilet np     T-CASUAL na 10 przejazdów, (ważny do 2 miesięcy po zmianie aktualnej taryfy) lub T-FAMILY (do wykorzystania w ciagu 30 dni od pierwszego skasowania)?

Moim zdaniem Barcelonę najlepiej zwiedza się piechotą, czasami tylko korzystając z metra, w przypadku miejsc oddalonych od centrum jak np Park Guell czy Camp Nou lub gdy musisz szybko przemieścić się z jednego miejsca do drugiego. Spacerowanie po mieście pełnym modernistycznych perełek, odkrywanie fajnych zakamarków,  spontaniczny postój w jakimś barze tapas. Tak odkrywa się Barcelonę!

Samochodem po Barcelonie?

Dodatkowo odpowiadając na często zadawane przez was pytanie, samochód w Barcelonie to kompletnie niepraktyczna sprawa. Z powodu korków, braku miejsc parkingowych, które zresztą są odpłatne, drogich parkingów i niestety możliwości zbitej szyby jeśli jakiś złodziejaszek dojrzy w aucie coś co uzna za wartościowe.

Zwiedzającym polecam korzystanie z biletów zwykłej komunikacji miejskiej. Jeśli planujesz dłuższy pobyt w Barcelonie, kup bilet T-CASUAL, na 10 przejazdów z którego może korzystać tylko jedna osoba.  Jeśli jest was więcej, polecam T-FAMILY, na 8 przejazdów, z tego samego biletu może korzystać do 4 osób. Więcej o cenach i rodzajach biletów znajdziesz tutaj:

https://happy-barcelona.pl/nowe-bilety-komunikacji-miejskiej-w-barcelonie/

Więcej informacji na temat Hola Barcelona oraz możliwość zakupu biletu online znajdziesz pod tym linkiem:

https://www.holabarcelona.com/tickets/hola-bcn-barcelona-travel-card

Korzystałaś/eś z biletu Hola Barcelona?  Podziel sie opinią 🙂

Powiązane artykuły

3 komentarze

Jarek 01/08/2023 - 13:29

Chcemy z żonką kupić bilety Hola Barcelona na 3 dni i dojechać na koniec na lotnisko w Gironie.
Czy da się w ogóle? Jakim autobusem i skąd odjeżdża? mieszkamy w samym centrum Barcelony…
Ktoś podpowie?

Odpowiedz
Ewa Nowak 03/08/2023 - 09:17

Witam, informacje na temat Hola barcelona oraz dojazdu do lotniska znajdują się w zakładce Przydatne Info / Dojazdy – wpis Hola Barcelona i Lotnisko

Odpowiedz
Jakub 14/12/2023 - 18:25

Cześć, jest napisane w akapicie odnośnie karty hola Barcelona, że, cytując „Hola Barcelona Travel Card to bilet dla jednej osoby, który uprawnia do korzystania z metra i autobusów (TMB), kolei (FGC, strefa 1), kolejki linowej Montjuïc, tramwajów (TRAM) i pociągów podmiejskich Rodalies de Catalunya bez ograniczeń (strefa 1). Kolejka linowa Montjuïc nie jest wliczona w cenę.” W takim razie kolejka montjuic się wlicza czy nie?

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej