W 1 styczniu 2020 w Barcelonie zmieniły się ceny na bilety komunikacji miejskiej.

Billete sencillo. Bilet jednorazowy drożeje i można wykorzystać go na jeden przejazd. Cena to 2,40 € na 1 strefę.

T – Casual. Zastępuje dotychczasowe T10. Bilet na 10 przejazdów ważny będzie na rok od chwili pierwszego skasowania, a sporą zmianą jest to, że korzystać z niego może tylko jedna osoba. Cena 11,35 € na pierwszą strefę. Z dotychczasowego T-10 korzystać mogło więcej osób, a cena wynosiła 10,20eu.

T – Familiar, z myślą o rodzinach które korzystają z metra sporadycznie. Na tym samym bilecie może podróżować więcej osób, po uprzednim skasowaniu przejazdu za każdego podróżującego. 8 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni. Cena za 1 strefę to 10€. Wg aktualnych informacji w sprzedaży będzie od marca 2020r.

T – Usual zastępuje T – Mes. Ważna jest na 30 kolejnych dni od chwili pierwszego skasowania, na nieograniczoną liczbę przejazdów. Bilet jednoosobowy. Cena na 1 strefę to 40 €.

T – Jove. Bilet dla osób do 25 roku życia. Nieograniczona liczba przejazdów w ciągu 90 dni od pierwszego skasowania. Bilet jednoosobowy. Cena za 1 strefę to 80 € .

T- Dia. Bilet jednodniowy. Jak dotychczas. Nieograniczona liczba przejazdów w ciągu 24 godzin. Cena na 1 strefę wzrasta z 8,60€ do 10,50€.

T – Grup to kolejna nowość z której korzystać może więcej osób. 70 przejazdów w ciągu 30 dni. Cena za 1 strefę to 79,45€.

T Aire. Bilet z którego korzystać można będzie w dniach zwiększonego zanieczyszczenia spalinami samochodowymi i z restrykcjami w ruchu drogowym. Dwa przejazdy. Cena na 1 strefę wzrasta do 2,05 eu.

 

 

Warto dodać, że nowy cennik biletów komunikacji miejskiej wzbudził niemałe poruszenie wśród użytkowników, w związku z czym w ostatnich dniach TMB zdecydowało stworzyć dodatkowy bilet T-Familiar. Niewykluczone, że pojawią się jeszcze jakieś zmiany o których na bieżąco postaram się informować. 

Miłego podróżowania po Barcelonie! 😀

Powiązane wpisy: 

https://happy-barcelona.pl/mapa-metra-w-barcelonie/

źródła www.tmb.cat, http://rodalies.gencat.cat/es/alteracions_del_servei/detall/Tarifes_2020