Strona główna Metro, Busy, Lotnisko, Dojazdy Montserrat – dojazd do klasztoru

Montserrat – dojazd do klasztoru

przez Ewa Nowak

Montserrat – dojazd do klasztoru

Informacje jak dotrzeć do klasztoru pociągiem:

  • Z pl. Espanya odjeżdza pociąg Generalitat de Catalunya tzw. Ferrocari FCG, lini R5, możesz wziąć którykolwiek pociąg tej lini.
  • Pociągi odjeżdżają średnio co godzinę i tyle samo trwa podróż do stacji Monistrol de Montserrat. W godzinach szczytu pociągi jeżdżą częściej.
  • Na stacji należy kupić bilety w specjalnych żółtych automatach FCG. (Bilety Turystyka i Góry – Billetes Turismo y Monataña). Przy automatach kręcą się pracownicy stacji, którzy chętnie pomogą ci w wyborze najlepszej opcji.
  • Bilet łączony, czyli najwygodniejsza opcja to tzw. COMBINAT. Polecam z góry kupić bilety w dwie strony „Anada y Tornada – A/T”. 
  • Kupiony bilet zawiera przejazd zarówno na pociąg FCG jak i na środek transportu,  który z Monistrol de Montserrat zawiezie cię na górę. Do wyboru jest wagonik linowy Aeri lub kolejka Cremallera.

Do wyboru są również bilety w jedną stronę.

Ceny biletu w dwie strony dla osoby dorosłej to 24€ dla dzieci i emerytów są zniżki.

W biletach typu Combinat do wyboru są dwie opcje:

  • Pociąg + kolejka szynowa ( Tren + Cremallera ). Linia R5 w kierunku Manresa. Przystanek Monistrol de Montserrat i przesiadka na kolejkę. Przejazd pociagiem około 1 godzina + kolejka ok. 20 min. W dwie strony Anada y Tornada.
  • Pociag  + kolejka linowa ( Tren + Teleferico AERI). Linia R5 w kierunku Manresa. Przystanek Montserrat AERI i przesiadka na kolejke linową. Przejazd pociagiem ok. 1 godzina + kolejnka linowa ok . 5 minut. W dwie strony Anada y Tornada.
  • Powrót na tej samej zasadzie tylko w odwrotną stronę.
  • Wycieczki busem z polskim przewodnikiem, zajrzyj tutaj  https://happy-barcelona.pl/wycieczka-na-montserrat-z-przewodnikiem/
monsterrat desde colbato

Montserrat od strony Colbató

Inne opcje dotarcia do Montserrat 

Do Montserrat można dotrzeć  pociągiem, samochodem lub wybrać jedną z pieszych tras. Więcej informacji na oficjalnej stronie: https://www.montserratvisita.com/en/organize-the-visit/how-to-get-here

Ekstremalna kolejka

Gdy już dotrzecie na miejsce dość emocjonującą przejażdżkę zapewni Funicular – górska kolejka jadąca pod kątem ponad 65 %!! oferuje dwie trasy do wyboru:

Funicular de la Santa Cova – (św. Jaskini) gdzie zgodnie z legendą pasterze odnaleźli wizerunek Matki Boskiej z Montserrat. Kolejka dojeżdża do miejsca gdzie zaczyna się Rosario monumental, jedna z najważniejszych prac modernistycznych na wolnym powietrzu, wśród nich autorstwa Antonio Gaudiego i Pati Llimona, a także wystawa poświecona kolejce funicular.

Funicular de Sant Joan – trasa ta oferuje spektakularny widok z wys. 1000 m.n.p.m. Do zwiedzenei Aula de Montaña gdzie poznać można dzieje góry Montserrat lub wybrać się na któryś z górskich szlaków.

Więcej info o Górskiej kolejce Funicular na stronie:  https://www.cremallerademontserrat.cat/en/home/

loren cutler WclSBHDz3Ns unsplash

CIEKAWOSTKI:

Czy wiesz, że Montserrat to nie tylko słynne Sanktuarium Czarnej Madonny ale również bardzo popolarne miejsce dla wspinaczy, grotołazów oraz amatorów pieszych wycieczek. Wśród gór Montserratu, znajduje się piękna jaskinia Pouetons. Zobacz zdjęcia:

Jaskinia Pouetons – Montserrat

Źródła: 

www.happy-barcelona.pl

https://www.montserratvisita.com/es/organiza-la-visita/como_llegar/teleferico

https://www.fgc.cat/esp/bitllets_oci_turisme.asp

https://www.aeridemontserrat.com/

https://www.cremallerademontserrat.com/website_cremallera/esp/cremallera_comarribar.asp

Photo by Rodrigo Curi on Unsplash, Photo by Loren Cutler on Unsplash

Powiązane artykuły

2 komentarze

Krzysztof 13/10/2023 - 11:15

w 4 osoby będziemy nocować 16-19.11.23r w Palleja i stamtąd pojechać do Montserrat, chcemy tam spędzić cały dzień, gdzie w internecie kupię bilety na FGC R5
1. do Aeri de Montserrat z Palleja
2. dalej koleją linowa Aeri już kupiłem
3.klasztor z chórem lub tylko
4.koleją Cremallera do Monistrol de Montserrat
5.powrót kolej FGC R5 do Palleja
dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej