Strona główna Aktywny Wypoczynek Cabo Creus – wiatr we włosach

Cabo Creus – wiatr we włosach

przez Ewa Nowak

Park Przyrodniczy Cabo Creus to najbardziej wysunięty na wschód punkt Półwyspu Iberyjskiego będący jednocześnie naturalnym przedłużeniem schodzących stromo do morza Pirenejów Wschodnich. Do Far del Cap de Creus –  latarni morskiej znajdującej sie na wysokości około 70 m.n.p.m, najprościej jest dotrzeć samochodem. Można również wybrać się na wycieczkę rowerową lub dotrzeć tam turystycznym busem. Inna alternatywa to kilkugodzinna piesza wycieczka szlakiem Cami Vell a Cap de Creus z przepięknej rybackiej miejscowości Cadaquez. Równiez morska wycieczka statkiem turystycznym umożliwiającym podziwianie Parku m.in z perspektywa morza, jest wysoce ceniona wśród odwiedzających.

Na terenie Parku oraz w jego okolicach jest mnóstwo atrakcji. Od megalitycznych szlaków wijących sie pośród gór, po kilkusetletnie klasztory (gorąco polecam Sante Pere de Rodes – zobacz galerię zdjęć), średniowieczne zamki, wioski i kościoły obrośnięte historią. Dla miłośników sztuki, dom Salvadore Dalí w Port Ligat.

Cadaquez lub znajdujące się w pobliżu równie ciekawe acz mniej turystyczne miasteczko – el Port de la Selva – są idealnymi punktami wypadowymi do zwiedzania tego regionu.

 

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej