ZOO w Barcelonie

przez Ewa Nowak

ZOO w Barcelonie może być nie tylko rozrywką dla dzieci, ale też dla dorosłych. To wycieczka, na co najmniej pół dnia. ZOO położone jest w pięknym parku Ciutadella, niegdyś znienawidzonej przez mieszkańców wojskowej cytadeli, dziś jednym z najpopularniejszych parków Barcelony.

Mieszkają w nim zwierzęta z całego świata, a jedną z największych atrakcji jest występ delfinów odbywający się raz lub dwa razy dziennie zależnie od pory roku. Aby zobaczyć występ najlepiej ustawić się w kolejce, z co najmniej 30 minutowym zapasem czasu.

Jeszcze kilkanaście lat temu, znakiem rozpoznawczym ZOO w Barcelonie był Śnieżek, czyli Copito de Nieve, jedyny biały goryl na świecie pochodzący z Gwinei Równikowej. Doczekał się 22 dzieci, z których przeżyła tylko trójka, 11 wnuków i 3 prawnuków, ale żaden z nich nie był albinosem. Ważył 187 przy wzroście 163cm. Zmarł 24.11.2003 roku. Miał prawdopodobnie 39 lat.

Zoo znajduje się blisko Starego Miasta, dzielnicy Born oraz morza. Piknik w trakcie zwiedzania to również dobry pomysł, gdyż park dysponuje miejscem do tego przeznaczonym. A do trasy przyrodniczej zwiedzania Barcelony, dołączyć można również Akwarium w Barcelonie.

Informacje, ceny oraz godziny zwiedzania znajdziecie pod linkiem:

ZOO: https://www.zoobarcelona.cat/en/home/

AKWARIUM: https://www.aquariumbcn.com/en/

 

copitodenieve

 

źródła: Zoo w Barcelonie

foto: https://www.elhogarnatural.com/otros%20animales/Albinos.htm

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej