Mapa Metra w Barcelonie 

Poniżej w linku znajdziesz mapkę metra z 2018 r. z aktualnym dojazdem metra linii L9 do lotniska, na terminal T1 oraz na terminal T2.

MAPKA METRA BARCELONY:

mapa-metro-barcelona-2018-01 – ściągnij na telefon mapkę metra z 2018 roku.

Praktyczne informacje:

Bilety można kupić z automatów znajdujących się na stacjach metra.
Automat przyjmuje monety oraz banknoty o nominałach 5euro, 10euro oraz 20 euro.
Można płacić kartą kredytową jednak czasami karty są odrzucane.

Bilet jest ważny na czas 1 godziny 15 minut.

W tym czasie zgodnie z rysunkiem na bilecie, można przesiadać się na różne linie metra, a także na autobus, ferrocaril, tramwaj do określonej zony w tym pociag na lotnisko

Polecam T10bilet na 10 przejazdów, jeden bilet na kilka osób, każda musi skasować ten sam bilet za swój przejazd. Cena 10,20€. W tej opcji jeden przejazd kosztuje 1,02€, ale jak kupisz bilet jednorazowy na jeden przejazd poza opcją T10, wtedy jeden przejazd kosztuje cię 2,20€.

JAK TO DZIAŁA?

Załóżmy, że jest was 4 osoby i chcecie dostać się na górę Montuijc na bilecie T10 i  że mieszkacie pobliżu przystanku tramwajowego Pere  IV, który znajduje się w okolicy domu towarowego i metra Glories. 

Aby dotrzec do góry Montujic musicie skorzystać z tramwaju, metra oraz autobusu.

Wsiadacie sobie do TRAMWAJU aby dojechać do najbliższej stacji metra. Każdy z was przepuszcza przez czytnik ten sam bilet T10 – innymi słowy, każdy kasuje przejazd za siebie, przekazując po skasowaniu bilet następnej osobie. Na bilecie zostaną odbite 4 przejazdy – ponieważ bilet ten ma 10 przejazdów, pozostało wam nadal 6 do wykorzystania.

Wysiadacie z tramwaju i kierujecie się do METRA. Ponownie przepuszczacie ten sam bilet przez czytnik w metrze – każdy za siebie. Bilet na ten sam przejazd jest ważny przez 1,15min w związku z tym, że w czasie tym wliczona jest zmiana środka transportu i nie upłynęła jeszcze 1,15 minut, nadal jedziecie na 4 przejazdach skasowanych w tramwaju i nadal pozostaje wam 6 do wykorzystania. Pamiętajcie, że pomimo, że liczy się to jako ten sam przejazd, bilet należy zawsze przepuśić przez czytnik. Na czytnikach z kolei, wyświetla się liczba pozostałych przejazdów – w waszym przypadku jest ich jeszcze 6.

AUTOBUS. Dojeżdżacie sobie metrem aż do pl España. Nie macie ochoty na spacer pod górę, więc wsiadacie w jeden z autobusów jadący na górę Montuijc. Ponownie kasujecie ten sam bilet T10 i ponownie każdy za siebie, a ponieważ nie upłynęła jeszcze 1,15min, tylko może 50min, a w czasie tym wliczona jest zmiana środka transportu NADAL jedziecie na tym samym skasowaniu. Ha! Nadal jedziecie na tych 4 przejazdach i nadal macie do wykorzystanie 6! 

Po upływie 1,15 min i jeśli zmienicie środek transportu na inny, np na pociąg, bilet zostanie skasowany jako KOLEJNY przejazd, ponieważ nie zmieściliście się w określonym czasie.

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ:

W wyznaczonym czasie, na ten sam przejazd, możesz poruszać się różnymi środkami transportu, ale tylko po *jednym razie każdym z nich. *Oznacza to, że możesz poruszać się wewnątrz metra, zmieniać linie i przesiadać się np z linii niebieskiej na czerwoną etc, ale jeśli wyjdziesz z metra na zewnątrz i wrócisz do niego, czytnik skasuje ci na bilecie nowy przejazd.

Podsumowując. Jeśli zmieścisz się w czasie 1,15, na ten sam przejazd od osoby możecie skorzystać po jeden raz z:

METRA (plus przesiadki wewnątrz metra) + TRAMWAJ + FERROCARIL + AUTOBUS MIEJSKI + POCIĄG (do określonej zony, w tym pociąg jadący na lotnisko).

T10 NIE OBEJMUJE:

Biletu na niebieski autobus z lotniska tzw Aerobus

Przejazd metrem lotniskowym L9. Bilet na tę konkretną linie kosztuje ponad 4 euro.

UWAGA!

Linie metra w Barcelonie można podzielić na dwa rodzaje:

Metro Miejskie – wszystkie linie oprócz L9

Metro lotniskowe – tylko linia L9

Możesz dojechać na bilecie T10 do lotniska ALE gdy tam dojedziesz, będziesz musiał opłacić dodatkowo przejazd linią L9. Bramka oraz pan strażnik 😉 nie przepuści cię do wyjścia na bilecie T10. Bilet kosztuje 4,60 cena z r 2019.

Jak opłacic przejazd? Podchodząc do maszyn z biletami i zakupując bilet jednorazowy za przejazd do lotniska. Bilet ten musisz skasować aby móc wydostać się z metra i przedostać do lotniska.

CO JESZCZE? Linia metra lotniskowego Areoport T1 dowiezie cię do terminalu T1, a Aeroport T2 dowiezie cię do terminalu 2. Przystanek Aeroport T2 znajduje się na trasie metra które zatrzymuje sie też na przystanku Aeroport T1.

 

Godziny otwarcia metra:

Dni pracujące od poniedziałku do czwartku oraz święta: 5.00 – 24.00
Piątki oraz dzień poprzedazjący święta: 5.00 – 2.00
Soboty oraz dzień poprzedzający 1 stycznia, 24 czerwca, 15 sierpnia i 24 września: 5.00 całą noc.
Niedziela: do godziny 24.00
24 grudnia: 5.00 – 23.00
źródła www.tmb.cat

Podczas wycieczek po Barcelonie korzystamy z metra (polecam bilety T10) oraz spacerujemy. Jeśli jesteś zainteresowany zwiedzaniem zajrzyj do zakładki Wycieczki lub wyślij niezobowiązujące zapytanie na info@happy-barcelona.pl
Różne opcje zwiedzania oraz oferty specjalne dla rodzin i małych grup.