Barcelona Fiestas de Gracia

Koncerty, festiwale i ulice pełne fantazji. Nie przegap! Od 15 do 21 Sierpnia!

przez Ewa Nowak

Barcelona Fiestas de Gracia – koncerty, festiwale i ulice pełne fantazji!

To jedna z najpopularniejszych imprez w Barcelonie, więc jeśli będziesz tutaj w połowie sierpnia , koniecznie wybierz się, choć na chwilę. Pomimo że tłum utrudnia poruszanie się, a kolejka po piwo wydaje się nie mieć końca, Fiestas de Gracia to jedna z tych imprez gdzie można poczuć esencję miasta. Fiestas del barrio, czyli Dzielnicowe Imprezy, są w Katalonii niezwykle popularne. Każda dzielnica urządza raz do roku zabawę na swoją cześć. Niektóre trwają dłużej inne krócej. Jedna z najbardziej uczęszczanych, Fiesta de Gracia standardowo trwa 7 dni. Siedem dni pełnych zabawy, muzyki, konkursów oraz lokalnych mieszkańców i turystów. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych, a urozmaicony program organizatorów zapewnia rozrywkę dla każdego.

 

1

 

Jest to siedem dni, podczas których mieszkańcy dzielnicy z trudem mogą zmrużyć oko. Ciągły uliczny rozgardiasz oraz nocne koncerty pod oknem, nie dają ani chwili wytchnienia. Na imprezy licznie ściągają mieszkańcy, spacerują po placach i uliczkach, podziwiając wymyślnie zdobione ulice. Kulminacyjnym punktem Fiestas de Gracia jest coroczny konkurs na najpiękniej przystrojoną ulicę. Już na kilka miesięcy przed tym wydarzeniem „Imprezowy Komitet” składający się z reprezentantów każdej ulicy biorącej udział w konkursie, skrupulatnie planuje wystrój, a próby montażu dekoracji odbywają się w największej tajemnicy. Bardzo częstym tematem dekoracji jest motyw filmowy, dlatego w poprzednich latach można było znaleźć się na ulicy Parku Jurajskiego czy Titanica. Wszystkim odwiedzającym Hrabiowskie Miasto między 15 a 21 sierpnia, gorąco polecam zajrzeć na jedną z najważniejszych Dzielnicowych Imprez w Barcelonie.

 

Więcej informacji o Barcelona Fiestas Gracia oraz program imprez na stronie organizatorów:
https://www.festamajordegracia.cat/

 

Barcelona uwielbia się bawić, a innym niezwykle popularnym świętem w Barcelonie, jest la Mercé. 

Poczytaj więcej o tym święcie we wpisie poniżej:

La Mercé – święto patronki Barcelony i plakat pełen symboli

zdjęcia zapożyczone od:

Calles Decoradas Fiestas de Gràcia 2019

https://www.barcelona-tourist-guide.com/es/acontecimientos/gracia-festival/gracia-festival-barcelona.html

https://blog.sharifyapp.com/

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej