Strona główna Ciekawostki Tramwajem do roku 1908

Tramwajem do roku 1908

przez Ewa Nowak

Zabieram was na przejażdżkę tramwajem do roku 1908!

To niezwykła wycieczka, zajrzyjcie za kurtynę czasu do Barcelończyków z 1908r. Zaintrygowani zaglądają w kamerę, która filmuje ówczesne ulice. To jeszcze czasy Rewolucji Przemysłowej, a film był nadal sporą nowością. Każdy chce sie znaleźć w kadrze.

Automobile, piesi i rowerzyści w ostatniej chwili ustępują miejsca tramwajowi. To chyba świadczy o tym, że te pierwsze tramwaje nie były zbyt szybkie… A może gdzieś tam, wśród tych pieszych spaceruje sam Gaudí? W końcu niemal codziennie bywał w centrum miasta.

Tramwaj z przeszłości jedzie przez Pg de Gracia, chyba wszyscy znają to miejsce? Potem rusza w górę, w kierunku dzielnicy Gracia.

Ciekawe, że chyba wszyscy rowerzyści to panowie. Jazda kobiet na rowerze ciągle jeszcze wzburzała pewne wzburzenie. Niestosownym było, aby kobiety siadały okrakiem, nosiły spodnie czy odkrywały kostki. O tym jaka była ta Barcelona ponad sto lat temu, więcej na trasie Szaleństwa Modernizmu. Tymczasem zapraszam was do roku 1908…

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

A jeśli chcesz poznać bliżej Barcelonę, dowiedzieć się jak żyło się ponad sto lat temu, jak się bawiono, co było nie na miejscu, a przy okazji zobaczyć modernistyczne zakamarki miasta, dołącz do wycieczki. Zapraszam!

https://happy-barcelona.pl/tour/szalenstwa-modernizmu/

Powiązane artykuły

2 komentarze

Marek 09/01/2021 - 20:21

Odjechana podróż, dzieki Ewka za to video!

Odpowiedz
Marek 09/01/2021 - 20:21

Odjechana podróż, dzieki Ewka za to video!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej