Zabieram was na przejażdżkę tramwajem do roku 1908!

To niezwykła wycieczka, zajrzyjcie za kurtynę czasu do Barcelończyków z 1908r. Zaintrygowani zaglądają w kamerę, która filmuje ówczesne ulice. To jeszcze czasy Rewolucji Przemysłowej, a film był nadal sporą nowością. Każdy chce sie znaleźć w kadrze.

Automobile, piesi i rowerzyści w ostatniej chwili ustępują miejsca tramwajowi. To chyba świadczy o tym, że te pierwsze tramwaje nie były zbyt szybkie… A może gdzieś tam, wśród tych pieszych spaceruje sam Gaudí? W końcu niemal codziennie bywał w centrum miasta.

Tramwaj z przeszłości jedzie przez Pg de Gracia, chyba wszyscy znają to miejsce? Potem rusza w górę, w kierunku dzielnicy Gracia.

Ciekawe, że chyba wszyscy rowerzyści to panowie. Jazda kobiet na rowerze ciągle jeszcze wzburzała pewne wzburzenie. Niestosownym było, aby kobiety siadały okrakiem, nosiły spodnie czy odkrywały kostki. O tym jaka była ta Barcelona ponad sto lat temu, więcej na trasie Szaleństwa Modernizmu. Tymczasem zapraszam was do roku 1908…

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

A jeśli chcesz poznać bliżej Barcelonę, dowiedzieć się jak żyło się ponad sto lat temu, jak się bawiono, co było nie na miejscu, a przy okazji zobaczyć modernistyczne zakamarki miasta, dołącz do wycieczki. Zapraszam!