Informacje jak dotrzeć do klasztoru pociągiem:

Pociągi Generalitat de Catalunya tzw. Ferrocari FCG odjeżdża z pl. Espanya co godzinę od 8.36 rano.

Na stacji należy kupić bilety w specjalnych automatach FCG. (Bilety Turystyka i Góry – Billetes Turismo y Monataña). Bilet łączony, czyli najwygodniejsza opcja to tzw. COMBINAT. Polecam z góry kupić bilety w dwie strony „Anada y Tornada – A/T”. Do wyboru są również bilety w jedną stronę.

Ceny biletów na wymienione opcje wahają się w granicach 20-30 euro zależnie.

W biletach typu Combinat  do wyboru są dwie opcje:

  1. Pociąg + kolejka ( Tren + Cremallera ). Linia R5 w kierunku Manresa. Przystanek Monistrol de Montserrat i przesiadka na kolejkę. Przejazd pociagiem około 1 godzina + kolejka ok. 20 min. W dwie strony Anada y Tornada.
  2. Pociag  + kolejka linowa ( Tren + Teleferico AERI). Linia R5 w kierunku Manresa. Przystanek Montserrat AERI i przesiadka na kolejke linową. Przejazd pociagiem ok. 1 godzina + kolejnka linowa ok . 5 minut. W dwie strony Anada y Tornada. Ta opcja oferuje zdecydowanie piękniejsze widoki.

Montserrat od strony Colbató

Do Montserrat można dotrzeć  pociągiem, samochodem lub wybrać jedną z pieszych tras. Więcej informacji na oficjalnej stronie: https://www.montserratvisita.com/en/organize-the-visit/how-to-get-here

Gdy już dotrzecie na miejsce dość emocjonującą przejażdżkę zapewni Funicular – górska kolejka jadąca pod kątem

ponad 65 %!! oferuje dwie trasy do wyboru:

Funicular de la Santa Cova (św. Jaskini) gdzie zgodnie z legendą pasterze odnaleźli wizerunek Matki Boskiej z Montserrat. Kolejka dojeżdża do miejsca gdzie zaczyna się Rosario monumental, jedna z najważniejszych prac modernistycznych na wolnym powietrzu, wśród nich autorstwa Antonio Gaudiego i Pati Llimona, a także wystawa poświecona kolejce funicular.

Funicular de Sant Joan – trasa ta oferuje spektakularny widok z wys. 1000 m.n.p.m. Do zwiedzenei Aula de Montaña gdzie poznać można dzieje góry Montserrat lub wybrać się na któryś z górskich szlaków.

Więcej info o Górskiej kolejce Funicular na stronie: https://www.cremallerademontserrat.com (możliwość zmiany jezyka na angielski)

Montserrat

Jeśli wybieracie się do klasztoru w grupie, jest opcja podnajęcia busa. Zapytaj o szczegóły wysyłając mejla na info@happy-barcelona.pl. Pamiętaj aby wskazać daty pobytu oraz liczbę zainteresowanych osób 🙂

Źródła: 

www.happy-barcelona.pl

https://www.montserratvisita.com/es/organiza-la-visita/como_llegar/teleferico

https://www.fgc.cat/esp/bitllets_oci_turisme.asp

https://www.aeridemontserrat.com/

https://www.cremallerademontserrat.com/website_cremallera/esp/cremallera_comarribar.asp