Strona główna Wycieczki Gaudí i Szaleństwa modernizmu

Gaudí i Szaleństwa modernizmu

przez Ewa Nowak

Gaudí i Szaleństwa modernizmu

Mówi się, że Barcelona to największe muzeum modernizmu na wolnym powietrzu. Wierzcie mi, spacer po nim to prawdziwa przyjemność!

To dlatego, że na przełomie XIX i XX w., domy stosunkowo nowej klasy społecznej, burżuazji, rosły na dzielnicy Eixample jak grzyby po deszczu. Bogaci mieszczanie konkurowali między sobą o to, kto wybuduje najpiękniejszy dom. Miasto się rozrastało, dobrzy architekci byli w modzie, a dzięki zleceniom od bogatych klientów, mogli puszczać wodze fantazji. Dzięki temu modernizm w Barcelonie jest jedyny w swoim rodzaju, zachwyca kreatywnością i pomysłowością!

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od kościoła Sagrada Familia, to wizytówka miasta. W czasie wycieczki do Barcelony nie sposób pominąć budowli szalonego architekta.  Opcjonalnie przed naszym spotkaiem osoby chętne mogą zwiedzić bazylikę wewnątrz. W cenie biletu jest opcja audioprzewodnika w języku polskim, nie zapominaj, że pod kościołem mieści się bardzo ciekawe muzeum. Wiele osób je omija, ponieważ nie wie, że tam się znajduje. Na zwiedzanie bazyliki łącznie z podziemnym muzeum należy liczyć około 1,5 godziny.

Po opcjonlanym zwiedzaniu, nasze spotkanie, ale zaczekaj, to jeszcze nie koniec opowieści o Sagradzie! Na fasadach kościoła, za mnóstwem rzeźb kryje się szereg ciekawych historii z placu budowy, o których nie przeczytasz w książkowym przewodniku po Barcelonie. Obejrzymy bazylikę z każdej strony i dowiecie sie wielu ciekawych rzeczy na temat Gaudiego i jego niezwykłego dzieła!

4

Potem, lecimy dalej. W czasie wycieczki o szaleństwach modernizmu, przespacerujesz się jedną z najsławniejszych ulic Barcelony, zobaczysz oryginalne domy trzech największych lokalnych architektów ale poznasz również ciekawostki o ich mieszkańcach i pomysłodawcach.

Ten niezwykle barwny okres w historii miasta, pełen jest nowości, wynalazków, rzeczy które dla nas, współczesnych ludzi, wydają się conajmniej niespodziewane!

Zapraszam na kolorową trasę, po kolorowym mieście!

 

Co jeszcze zobaczysz na trasie:

Najsłynniejsze modernistyczne domy Casa Batlló, Casa Milá, Casa Amatller ale… to nie wszystko, bo Barcelona to nie tylko te domy o których słyszałeś od znajomych. Choć zakładam, że Casa Amatller – jeden z piękniejszych i ciekawszych domów uzdolnionego architekta Josepa Puiga i Cadafalcha, niekoniecznie wpadł Ci w ucho? Zobaczysz też mniej znane, a równie ciekawe i zaskakujące budynki, dowiesz się więcej o mentalności i pragnieniach ludzi z minionego stulecia i ich codzienności.

Nie można pominąć przepięknego modernistycznego budynku, który znajduje sie na liście UNESCO. Hospital Sant Pau. Przespacerujemy się aleją Gaudiego, ruszymy do centrum gdzie zobaczysz słynne domy z Trójkata Niezgody i zagubimy się na uliczkach XIX-wiecznej Barcelony.

Dowiesz się o ciekawym i niełatwym życiu inżyniera, który zaprojektował Nowe Miasto i jak musiał stawiać czoła swoim przeciwnikom. O pracy dzieci w czasie Rewolucji Przemysłowej, o tym jak niewolnictwo w czasach wielkich wynalazków było bardzo opłacalnym biznesem.

Zapytaj o szczegóły wysyłając mejla, podaj liczbę osób, w tym dorośli i wiek dzieci jeśli są oraz erminy pobytu 🙂 [email protected]

*Bez wchodzenia do obiektów

Propozycja dla osób, które chcą wejść do Sagrady przed naszym spotkaniem. Dotyczy wycieczek, które zaczynają się o godzinie 16.20 

13.00 wejście do kościoła, na zwiedzanie trzeba liczyć co najmniej 1,5 godziny. 45 minut audioprzewodnik w j. polskim i około godzina na podziemne muzeum – nie przegap go! Bilety polecam kupować tylko na oficjalnej stronie:

 https://happy-barcelona.pl/zabytki-barcelony-gdzie-kupic-bilet-bez-posrednika/

14.30 obiad w pobliskiej restauracji. La Llesca na ulicy av Gaudi 12, menu dnia jest w przystępnej cenie. Uwaga, jest więcej restauracji o tej nazwie dlatego kieruj się adresem restauracji. Rezerwację można zrobić dzwoniąc lub pisząc na mejla, który podany jest w zakładce KULINARIA w POLECANE RESTAURACJE, Lokalna Kuchnia.

16.20 spotkanie z przewodnikiem blisko obok Sagrada Familia.

Chcesz zobaczyć więcej? Dołącz do wycieczki po Starówce Barcelony:

Sekrety Starówki Barcelony

 

Powiązane artykuły

3 komentarze

Agata 16/08/2021 - 22:52

Bardzo fajny kontakt z Ewą od samego początku, czuliśmy się zaopiekowani jeszcze przed przylotem do Barcelony, bo pomagała nam się zorganizować, podpowiadała i odpowiadała na wszystkie nasze pytania. Wycieczka bardzo fajna, Ewa ciekawie prowadzi i opowiada. Nawet nastolatki się wciągnęły. Polecam!!

Odpowiedz
Megi 28/07/2022 - 11:25

Proszę o informacje. Wybieram się w październiku do Barcelony i chciałabym zwiedzić miasto. Potrzebuje przewodnika. Jaka jest Pani opłata za oprowadzenie i pokazanie Barcelony. Czekam na odpowiedz. Do zobaczenia

Odpowiedz
Ewa Nowak 28/07/2022 - 16:51

Hola! Cen zależy od liczby osób, proszę napisać mejla na wskazany w opisie wycieczki adres mejla, podać liczbe osób oraz daty pobytu, wyślę pani ofertę, pzdr serdecznie Ewa

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej