Szaleństwa modernizmu

Szaleństwa modernizmu to najtrafniejsza nazwa wycieczki, po Barcelonie sprzed stu lat! To, co wyprawiali przedstawiciele burżuazji warte jest conajmniej wspomnienia, zwariowane pomysły Gaudiego aby osiągnąć upragniony cel, techniczne nowinki, życie codzienne ale też piękne i kolorowe budynki, na kolorowej trasie modernizmu. Wybierz się ze mną na wycieczkę, po szaleństwach modernizmu.

 

 

 

Mówi się, że Barcelona to największe muzeum modernizmu na wolnym powietrzu. A spacer po nim to prawdziwa przyjemność!

To dlatego, że na przełomie XIX i XX w., domy stosunkowo nowej klasy społecznej, burżuazji, rosły na dzielnicy Eixample jak grzyby po deszczu. Bogaci mieszczanie konkurowali między sobą o to, kto wybuduje najpiękniejszy dom. Miasto się rozrastało, dobrzy architekci byli w modzie, a dzięki zleceniom od bogatych klientów, mogli puszczać wodze fantazji. Dzięki temu modernizm w Barcelonie jest jedyny w swoim rodzaju, zachwyca kreatywnością i pomysłowością!

 

 

 

W czasie wycieczki o szaleństwach modernizmu, przespacerujesz się jedną z najsławniejszych ulic Barcelony, zobaczysz oryginalne domy trzech największych lokalnych architektów ale poznasz również ciekawostki o ich mieszkańcach i pomysłodawcach.

Ten niezwykle barwny okres w historii miasta, pełen jest nowości, wynalazków, rzeczy które dla nas, współczesnych ludzi, wydają się conajmniej niespodziewane!

Zapraszam na kolorową trasę, po kolorowym mieście!

 

Co zobaczysz na trasie:

Najsłynniejsze modernistyczne domy Casa Batlló, Casa Milá, Casa Amatller ale… to nie wszystko, bo Barcelona to nie tylko te domy o których słyszałeś od znajomych. Choć zakładam, że Casa Amatller – jeden z piękniejszych i ciekawszych domów uzdolnionego architekta Josepa Puiga i Cadafalcha, niekoniecznie wpadł Ci w ucho? Zobaczysz też mniej znane, a równie ciekawe i zaskakujące budynki, dowiesz się więcej o mentalności i pragnieniach ludzi z minionego stulecia i ich codzienności.

Zaczniemy od przepięknego modernistycznego budynku, który znajduje sie na liście UNESCO. Hospital Sant Pau. Przespacerujemy się aleją Gaudiego, ruszymy do centrum gdzie zobaczysz słynne domy z Trójkata Niezgody i zagubimy się na uliczkach XIX-wiecznej Barcelony.

Zobaczysz jeden z ciekawszych, ale mniej znanych budynków mistrza Gaudiego i dowiesz się nieco o jego niełatwym charakterze i oryginalnych pomysłach.

O ciekawym i niełatwym życiu inżyniera, który zaprojektował Nowe Miasto i jak musiał stawiać czoła swoim przeciwnikom. O pracy dzieci w czasie Rewolucji Przemysłowej, o tym jak niewolnictwo w czasach wielkich wynalazków było bardzo opłacalnym biznesem.

Zapytaj o szczegóły wysyłając mejla, podaj liczbę osób, w tym dorośli i wiek dzieci jeśli są oraz erminy pobytu 🙂 info@happy-barcelona.pl

*Bez wchodzenia do obiektów

 

 

Wycieczki powiązane:

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.