Barcelona poza Szlakiem

Spacerem po alei zalanej słońcem w kierunku dawnej, groźnej Cytadeli, dziś miejsca gdzie gromadzą się mieszkańcy na relaks. Spotkanie z ogromnym zwierzem i wąskie uliczki średniowiecznej dzielnicy, która wieczorami zapełnia się Barcelończykami spragnionymi mojito i tapasów.

Spacer na luzie, przez jeden z większych zielonych obszarów miasta, aż po pełną życia mniej znaną część Starówki.

Anegdoty i historie o tej częśći Barcelony zaczniemy od Łuku Triumfalnego, który ponad sto lat temu był wejściem na Wielką Wystawę z 1888 roku. Przespacerujemy się przez największy chyba skrawek zieleni w mieście, jakim jest Park Ciutadella, dawna Cytadela, znienawidzona przez mieszkańców, a dziś jedno z ulubionych miejsc Barcelończyków. Na piknik, na spacer, czy żeby poćwiczyć … chodzenie po linie.

Znajduje się tu kilka ciekawych miejsc związanych z Miastem Hrabiowskim. Jak na każdej wycieczce nie zabraknie ciekawostek. Zobaczymy fontannę w której maczał palce Gaudí, i pójdziemy zobaczyć największe zwierzę w Barcelonie! Mamuta z parku Ciutadella.

 

 

Potem ruszymy na jedną z fajniejszych dzielnic średniowiecznej Barcelony. Przejdziemy sie aleją na której dawniej odbywały się pojedynki rycerzy, a dziś miejsce to pełne jest barów i kawiarenek, a cała dzielnica ożywa późnym popołudniem. Przespacerujemy się wąskimi uliczkami średniowiecznych pałaców i zobaczymy najstarszy zakryty ryneczek w Barcelonie, gdzie po wycieczce można wdepnąć na pyszne tapasy lub skosztować lokalnej kuchni.

Po drodze zobaczymy kościół ze słynnej książki Ildefonso Falconesa „Katedra w Barcelonie”.

Na zakończenie jeden z piękniejszych modernistycznych budynków w mieście, obecnie na liście UNESCO, często mylony z architektura Gaudiego ale wykonany przez jego nauczyciela.

Wybierz się ze mną na spacer po fascynującym mieście od mniej znanej strony.

Czas trwania wycieczki: do 2 godzin

Cena uzależniona od liczby osób.

Wyślij niezobowiązujące zapytanie o wolne terminy i ceny na info@happy-barcelona.pl,

W mejlu podaj daty pobytu, liczbę osób, a jeśli są dzieci to w jakim wieku.

*bez wchodzenia do obiektów

Powiązane wpisy

 

Zdjęcia Adrian Dorobantu, Pexels oraz własne.

 

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.