Sagrada Familia Tour i Degustacja wina

„Wino nie tylko się pija. wino się wącha, obserwuje, podziwia, smakuje, sączy, delektuje i o winie się mówi” Owidiusz . Wybierz sie z Happy-Barcelona na smakowanie nie tylko wina ale i najsłynniejszego dzieła Gaudiego.

Zaczarowany świat Gaudiego podziwiać można w Barcelonie w wielu odsłonach ale jest takie miejsce które czaruje swoją aurą. Gdzie nie znajdziesz ani jednej linii prostej, a gra światła sprawi że poczujesz się jakbyś nagle znalazł się w środku kalejdoskopu!

„Linia prosta jest ludzka, krzywa natomiast pochodzi od Boga”.

Nie ma drugiego takiego kościoła gdzie na każdej z ukończonych fasad znajduje się mnóstwo rozmaitych rzeźb. Nie jedna czy dwie, jak to bywa w klasycznych kościołach! Na każdej z fasad znajdziesz ich całe mnóstwo, bo opisują wydarzenia z Nowego Testamentu. Przypatruj się dobrze, a wśród nich znajdziesz nie tylko rzeźbę przedstawiającą Gaudiego, ale też autora rzeźb z fasady Męki Pańskiej i cały szereg robotników i współpracwników z placu budowy czy mieszkańców okolicy.

 

 

 

 

A to tylko jedna z mnóstwa ciekawostek które kryje w sobie bazylika. No właśnie, Sagrada Familia jest bazyliką mniejszą, a nie katedrą jak wiele osób uważa.

To właśnie temu wyjątkowemu miejscu poświęcimy najnowszy Tour Happy-Barcelona, który zakończymy degustacją wina w pobliżu kościoła. Sagrada Familia i degustacja wina Tour!

 

 

 

Plan działania:

13.00 wejście do Sagrada Familia na wasną rękę z opcją polskiego audioprzewodnika. Poniżej znajdziesz link aby uniknąć zakupu u pośredników oraz dodatkowe, istotne informacje. Jeśli na wybrany przez Ciebie dzień lub godzine nie będzie już biletów, nic straconego! Bazylikę wewątrz zwiedzić możesz innego dnia i połączyć ze spacerem pod modernistyczny szpital Sant Pau, który znajduje się na liście UNESCO.

14.30 – obiad w pobliskiej knajpce La Llesca w opcji menu dnia / kuchnia katalońska lub w restauracji z owocami morza La Paradeta. Jeśli lokalsi wybierają się na owoce morza to jest to jedno z ich ulubionych miejsc. Do La Llesca konieczna jest wcześniejsza rezerwacja, do La Paradeta nie ma takiej potrzeby. Jeśli zdecydujesz się tam pójść zapytaj mnie jak należy zamawiać w niej dania.

16.20 – Spotykamy się przed KFC i ruszamy a spacer po fascynującym świecie Gaudiego. Trzy fasady Sagrada Familia kryją w sobie wiele tajemnic o których nie ma wzmianki w audioprzewodniku. Poznasz też nieco lepiej ciekawe życie Gaudiego, jego charyzmę, trudny charakter oraz szalone pomysły.

Po wycieczce wybierzemy się na degustację wina. Hiszpania znana jest z produkcji wina i to właśnie w Barcelonie możecie poznać cały wachlarz smaków wytrwanego wina. Spróbujemy trzech win z opcji Silver w akompaniamencie doskonałych serów.

Dodatkowe informacje i cena:

Czas trwania: wycieczki około 2 godziny

Cena: Dorośli 45 eu, dzieci z opcją soczku 15 eu

Minimalna liczba uczestników 4 osobe dorosłe. Możliwość uczestnictwa w wycieczce dzieci dla których mamy specjalną degustację naturalnego soczku winogronowego, bez dodatków.

 

 

 

Linki do zakupu biletów wstępu:

 

link

 

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.