Strona główna Atrakcje Katalonii Wycieczka Barcelona Lourdes Montserrat / 3 dni

Wycieczka Barcelona Lourdes Montserrat / 3 dni

przez Ewa Nowak

Wycieczka Barcelona Lourdes Montserrat / 3 dni

Połącz pobyt w Barcelone ze zwiedzaniem Montserrat i z wizytą w jednym z najważniejszych sanktuariów na świecie, Lourdes we Francji.  Wycieczka Barcelona – Lourdes – Montserrat to propozycja dla tych, którzy podczas pobytu w Barcelonie, pragną skorzystać z możliwości odwiedzenia ważnych religijnych miejsc kultu w Katalonii oraz Francji.

Cena: 338 € od osoby

Zapytania prosimy wysyłać na poniższy email, proszę wskazać liczbę zainteresowanych osób.

info@happy-barcelona.pl

Cena obejmuje:

  • Wyjazd autobusem z Barcelony
  • Trzy dni i dwie noce w Lourdes
  • Zakwaterowanie: Hotel 3* w pokojach 2 osobowych, po dopłacie możliwość rezerwacji pokoju jednoosobowego
  • Dwie kolacje (w cenie kolacji wliczona jest woda oraz lampka wina)
  • Dwa śniadania
  • Opieka pilota
  • Wizyta w sanktuarium Montserrat
  • Klimatyzowany autokar
  • Ubezpieczenie KL+NNW

Szczegóły wycieczki Barcelona – Lourdes – Montserrat

Podróż wzdłuż malowniczego wybrzeża Katalonii aż do Lourdes. Po dniu spędzonym w Lourdes, powrót do Barcelony. W drodze powrotnej zatrzymamy się na zwiedzenie klasztoru benedyktyńskiego, położonego na górze Montserrat, gdzie znajduje się figurka Czarnej Madonny nazywanej przez lokalnych mieszkańców pieszczotliwie „Czarnulka” (La Moreneta). To jedno z najbardziej emblematycznych miejsc Katalonii.

 

5

Program wycieczki

Dzień 1: Barcelona – Lourdes

Wyjazd z Barcelony w piatek rano. Przyjazd do Lourdes około godziny 14.00. Zakwaterowanie w hotelu.

Po kolacji proponujemy udział w wieczornej PROCESJI Z POCHODNIAMI. Każdego wieczoru tysiące osób zbiera się z pochodniami, by przy wspólnych śpiewach i modlitwach przejść ze statuą Matki Boskiej z Lourdes. Procesja porusza się powolnym krokiem, a pochodnie rozświetlają noc, panuje wspaniała atmosfera skłaniająca do kontemplacji i wyzwalająca pokłady dobrej energii. To coś co każdy przybywajacy do Lourdes powinien przeżyć. Co wieczór w procesji uczestniczą setki pielgrzymów z całego świata.

 

3small

Dzień 2: Lourdes

Dzień wolny na udział w nabożeństwach i poświęcony indywidualnej modlitwie – na miejscu będzie obecny przewodnik który w razie pytań udzieli informacji na wszystki pytania oraz podpowie wszystko to, o czym warto wiedzieć by dobrze wykorzystać dzień spędzony w Lourdes.

Lourdes to jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek, odwiedzany rocznie przez 6 mln osób z całego świata. Według nauki Kościoła rzymskokatolickiego 11 lutego 1858 r. przy jaskini Massabielle 14-letniej Bernadecie Soubirous objawiła się Matka Boża. W 1874 w tym miejscu ustawiono statuę Matki Bożej z Lourdes, następnie neogotycką bazylikę. Sama Bernadette Soubirous wstąpiła w 1866 roku do klasztoru Nevers, a w 1933 r. została kanonizowana. Zobaczą Państwo Grutę ObjawieńBazylikę GórnąKryptę i Bazylikę Różańca Świętego.

Dzień 3: Montserrat – Barcelona

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Barcelony, a po drodze zatrzymamy się w Montserrat, gdzie na wysokości 720 m n.p.m znajduje się klasztor Benedyktynów. W czasie 3 – dniowej wycieczki grupie towarzyszy przewodnik.

Na górze Montserrat znajuje się XVII-wieczna bazylika z Czarną Madonną – La Morenetą – opiekunką Katalonii. To drugie po Santiago de Compostela miejsce pielgrzymek w Hiszpanii. Legenda głosi że figurkę wyrzeźbił św. Łukasz, a do Barcelony przywiózł św. Piotr. Ukrywana przed Maurami miała zostać cudownie odnaleziona w jednej z grot masywu Montserrat w IX wieku.

Montserrat oznacza Pociętą Górę. Jak głosi legenda, aniołowie pocięli górę złotą piłę, by przygotować tu dom dla Czarnulki.

W 1920 w gmachu bazyliki powstało muzeum (Museo de Montserrat). Obecnie muzeum posiada obrazy wielu znanych hiszpańskich malarzy, takich jak El Greco, Pablo Picasso, Dali i zagranicznych Caravaggio, Degas, Monet, Tiepolo. Możliwość zwiedzenia obiektu za dodatkową opłatą.

Przyjazd do Barcelony późnym popołudniem w niedzielę.

pexels gotta be worth it 919146 1

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej