Czy wiesz kiedy założono Barcelonę? wiele osób jest zaskoczonych gdy dowiaduje się, jak bogatą historię ma stolica Katalonii. Zajrzyj na www.Happy-Barcelona.pl i odkryj rąbek tego, co możesz zobaczyć gdy przyjedziesz do Hrabiowskiego Miasta. „To miasto ma czarodziejską moc (…) Zanim się człowiek obejrzy, wejdzie mu pod skórę i skradnie duszę . „Cień Wiatru” – Carlos Ruiz Zafón.

Wycieczka po Barcelonie – panoramiczny wypad i spacer po trzech dzielnicach. Ta trasa spodoba się tym którzy lubią spojrzeć na miasto z góry oraz … zagubić się w uliczkach Starego Miasta! Najpierw przejedziemy się kolejką linową skąd rozpościerają się piękne widoki na zieloną górę Montuijc. Dwa przystanki i dwa punkty widokowe zapewnią nam pełną rozrywkę. Z okolic zamku […]

Historia Barcelony jest zaskakująca, ciekawa i porywająca - Dzielnica Gotycka, której dotyczy ta wycieczka to wąskie uliczki, anegdoty o najstarszej części miasta, ciekawa historie ukryte między starymi murami i pasjonująca opowieść o ludziach którzy wybierali sobie te tereny na dom.

Spacerem po alei zalanej słońcem w kierunku dawnej, groźnej Cytadeli, dziś miejsca gdzie gromadzą się mieszkańcy na relaks. Spotkanie z ogromnym zwierzem i wąskie uliczki średniowiecznej dzielnicy, która wieczorami zapełnia się Barcelończykami spragnionymi mojito i tapasów.

Szaleństwa modernizmu to najtrafniejsza nazwa wycieczki, po Barcelonie sprzed stu lat! To, co wyprawiali przedstawiciele burżuazji warte jest conajmniej wspomnienia, zwariowane pomysły Gaudiego aby osiągnąć upragniony cel, techniczne nowinki, życie codzienne ale też piękne i kolorowe budynki, na kolorowej trasie modernizmu. Wybierz się ze mną na wycieczkę, po szaleństwach modernizmu.