Szaleństwa modernizmu

Mówi się, że Barcelona to największe muzeum modernizmu na wolnym powietrzu. A spacer po nim to prawdziwa przyjemność! To dlatego, że na przełomie XIX i XX w., domy stosunkowo nowej klasy społecznej, burżuazji, rosły na dzielnicy Eixample jak grzyby po deszczu. Bogaci mieszczanie konkurowali między sobą o to, kto wybuduje najpiękniejszy dom. Miasto się rozrastało, […]

Mówi się, że Barcelona to największe muzeum modernizmu na wolnym powietrzu. A spacer po nim to prawdziwa przyjemność!

To dlatego, że na przełomie XIX i XX w., domy stosunkowo nowej klasy społecznej, burżuazji, rosły na dzielnicy Eixample jak grzyby po deszczu. Bogaci mieszczanie konkurowali między sobą o to, kto wybuduje najpiękniejszy dom. Miasto się rozrastało, dobrzy architekci byli w modzie, a dzięki zleceniom od bogatych klientów, mogli puszczać wodze fantazji. Dzięki temu modernizm w Barcelonie jest jedyny w swoim rodzaju, zachwyca kreatywnością i pomysłowością!

W czasie wycieczki o szaleństwach modernizmu, przespacerujesz się jedną z najsławniejszych ulic Barcelony, zobaczysz oryginalne domy trzech największych lokalnych architektów ale poznasz również ciekawostki o ich mieszkańcach i pomysłodawcach.

Ten niezwykle barwny okres w historii miasta pełen jest nowości, wynalazków, rzeczy które dla nas, współczesnych ludzi, wydają się conajmniej niespodziewane!

Zapraszam na najnowszą propozycję Happy – Barcelona – kolorową trasę, po kolorowym mieście!

Co zobaczysz na trasie:

Najsłynniejsze modernistyczne domy Casa Batlló, Casa Milá, Casa Amatller ale… to nie wszystko, bo Barcelona to nie tylko te domy o których słyszałeś od znajomych. Choć zakładam, że Casa Amatller – jeden z piękniejszych i ciekawszych domów uzdolnionego architekta Josepa Puiga i Cadafalcha, niekoniecznie wpadł Ci w ucho? Zobaczysz też mniej znane, a równie ciekawe i zaskakujące budynki, dowiesz się więcej o mentalności i pragnieniach ludzi z minionego stulecia i ich życiu codziennym.

Zapytaj o szczegóły wysyłając mejla, podaj liczbę osób, w tym dorośli i wiek dzieci jeśli są oraz erminy pobytu 🙂 info@happy-barcelona.pl

*Bez wchodzenia do obiektów

Wycieczki powiązane

Magiczny Świat Antonio Gaudiego – wycieczka miejska

 

Comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.