PL | EN |
 

Zwiedzanie Szlakiem Dawnej Barcelony – 4 godziny

 • Destination: Barcelona, Catalonia

Czy wiesz kiedy założono Barcelonę? wiele osób jest zaskoczonych gdy dowiaduje się, jak bogatą historię ma stolica Katalonii.

Zajrzyj na www.Happy-Barcelona.pl i odkryj rąbek tego, co możesz zobaczyć gdy przyjedziesz do Hrabiowskiego Miasta.

„To miasto ma czarodziejską moc (…) Zanim się człowiek obejrzy, wejdzie mu pod skórę i skradnie duszę .

„Cień Wiatru” – Carlos Ruiz Zafón.

Szlakiem Dawnej Barcelony to jedna z najpopularniejszych wycieczek, podczas której poznacie ciekawe zakamarki Starego Miasta oraz perełki Modernizmu. Czas trwania wycieczki dopasowany jest tak, aby zobaczyć wiele, a przy tym za bardzo się nie zmęczyć.

 

CZY WIESZ KIEDY ZAŁOŻONO BARCELONĘ? WIELE OSÓB JEST ZASKOCZONYCH,

GDY DOWIADUJE SIĘ JAK BOGATĄ HISTORIĘ MA STOLICA KATALONII.

 

Barcelona to bardzo stare miasto, spacerując uliczkami Starego Miasta natknąć się można na ślady po poprzednich mieszkańcach, wystarczy tylko mieć oczy szeroko otwarte. Ukryte przed turystami placyki, miejsca gdzie nie zawsze łatwo jest trafić, gotyckie i romańskie kościoły, legendy i anegdoty, to tylko niektóre z atrakcji w czasie pieszej wycieczki Szlakiem Dawnej Barcelony.

Jako przewodniczce, zależy mi nam na tym, abyś wyjechał stąd nie tylko ze wspomnieniem przepełnionej plaży czy szybkim zdjęciem przed Sagrada Familia, ale przede wszystkim abyś poznał i pozwolił mi odkryć rąbek barcelońskiej historii …

Przyłącz się do 4 godzinej wycieczki po Hrabiowskim Mieście.

Po drodze zobaczymy najastarszą część miasta – serce Barcelony, ale nie zabraknie również modernistycznych, kolorowych budynków, z których tak słynie miasto.

Trasa jest ułożona tak, aby w najlepiej wykorzystać czas przeznaczony na zwiedzanie, a oto tylko niektóre z atrakcji na trasie:

 • Sagrada Familia – dzieło życia Gaudiego
 • Modernistyczne zabytki Barcelony
 • Bardzo stare cmentarzysko
 • Jeden z najstarszych kościółków w mieście
 • Miejsca spoza przewodnika
 • Budynek Rządu Katalonii
 • Spacer najbogatszą ulicą Barcelony
 • Najbardziej mistyczny kościół w Barcelonie
 • pl. Catalunya
 • Dzielnica żydowska
 • Katedra Santa Eulalia i Santa Creu
 • Ulubione miejsca Gaudiego
 • La Rambla – słynny deptak Barcelony
 • Fontanna FCB – tam gdzie bawią sie kibice
 • oraz inne

 

Sprawdź razem ze mną gdzie uroczyście przywitano Krzysztofa Kolumba po odkryciu Ameryki, którędy przechadzał się zadumany nad projektami Antoni Gaudí, gdzie Pablo Picasso znalazł inspirację do namalowania słynnego obrazu Damy z Avinyó, w którym miejscu palono wiedźmy, skąd się wzięły gęsi w barcelońskiej katedrze i jakie zmiany w okolicy, prowadzi za sobą ukończenie kościoła Sagrada Familia, a to dopiero początek bo miasto kryje w sobie o wiele więcej tajemnic…

 

Wycieczki odbywają się w języku polskim, angielskim lub hiszpańskim.

*bez wchodzenia do obiektów.

 

Godziny:

W tygodniu 16.15 -20.00, 

Po uprzedniej konsultacji, możliwość zorganizowania wycieczki w godzinach przedpołudniowych, 9.15 – 13.00,

W weekendy godziny do ustalenia.

Zapytaj o ceny oraz dostępność terminów: info@happy-barcelona.pl

Wysyłając mejla nie zapomnij podać terminu pobytu w Barcelonie oraz liczby osób zainteresowanych wycieczką.

 

Propozycja na przedpołudnie:

Godzina 12.30 Wejście na własną ręke do Sagrada Familia po uprzednim zakupie biletów online i zwiedzanie wnętrza kościoła. Na zwiedzanie proszę liczyć conajmniej godzinę. Bilety najlepiej kupić na stronie bazyliki, aby uniknąć prowizji przy zakupie przez pośredników

ok godziny 14.00Obiad w lokalnej restauracji znajdującej się blisko kościoła Sagrada Familia. Na tzw Menu Dnia, na które składa się pierwsze i drugie danie, napój i deser. W tygdoniu cena wynosi ok 12 eu, w weekendy i święta 16,50 eu. Niezbędna wcześniejsza rezerwacja.

 

16.15 – Spotkanie z przewodnikiem. Opowiem państwu o ciekawostkach i anegdotach z placu budowy oraz historii Sagrady. Na zewnętrznej części kościoł znajduje się wiele ciekawych elementów. Następnie kierujemy się do centrum aby kontynuować odkrywanie miasta.

 

 

Zabytki Barcelony. Gdzie kupić bilet bez pośrednika?

 

Jak przygotować  się do wycieczki:

Wycieczka jest piesza, dlatego proszę zabrać wygodne obuwie i okulary przeciwsłoneczne oraz wodę.

Polecam zakup biletu T10, ponieważ będziemy korzystać z metra.

Więcej informacji na temat korzystania z biletu oraz mapy metra w Barcelonie w Praktyczne Info: 

Mapa Metra w Barcelonie

 

UWAGA. Trasy są autorskie – Bardzo prosimy aby nie nagrywać ani nie filmować podczas zwiedzania bez uprzedniej konsultacji z przewodnikiem.

Źródła: www.happy-barcelona.pl

Comments

 1. Agnieszka
  10/02/2016 10:53
  Odpowiedz

  Wycieczka po Barcelonie z Ewą to sama przyjemność. Nie męczy, nie nudzi i daje czas żeby odpocząć. Ciekawych miesjc i ciekawostek całe mnóstwo. Polecamy! Dziękujemy, Agnieszka i Piotr z Filipem.

 2. Marek
  22/08/2016 9:24
  Odpowiedz

  Pani Ewo bardzo dziękujemy za miłe popołudnie i bardzo ciekawą wycieczkę. Życzymy wielu sukcesów! Pozdrawiamy Ewa i Marek Balińscy z chłopcami

 3. Iza
  22/02/2017 11:06
  Odpowiedz

  Pani Ewo,
  bardzo dziękujemy za wspaniałą wycieczkę po Barcelonie
  antycznej…..było cudownie.
  Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego i spełnienia marzeń-)).
  Iza z przyjaciółmi.

 4. Kasia
  19/04/2017 15:41
  Odpowiedz

  Bardzo dziękujemy za pokazanie nam Barcelony w pigułce.
  Informacje przekazane w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Mogliśmy zobaczyć wiele interesujących miejsc nie tylko historycznych ale też smacznych 🙂
  Super sobota w Barcelonie!!!
  Już bym tam chętnie wróciła!
  Polecam wszystkim chcących zobaczyć Barcelonę nie tylko tą z przewodnika.
  Kasia z „Ekipą”

 5. Małgorzata
  19/04/2017 19:54
  Odpowiedz

  Wycieczka z Panią Ewą to sama przyjemność. Jeszcze dotąd mam w pamięci panów grających na gitarach w ciemnych już prawie uliczkach Barcelony i ciekawe historie opowiadane przez Panią Ewę. Naprawdę warto było-)).
  Polecam Każdemu.
  Gosia z mężem

 6. Gosia
  19/04/2017 20:04
  Odpowiedz

  Było cudownie i romantycznie. Pani Ewa pokazała nam Barcelonę od tej bardziej, tajemniczej i romantycznej strony. Polecam każdemu. Gosia P.

 7. Agata
  26/04/2017 11:13
  Odpowiedz

  Pomimo, że wolę zwiedzać miasta samodzielnie, zgubić się w uliczkach żeby poczuć jego klimat, to naprawdę OGROMNIE podobało mi się zwiedzanie z Panią Ewą – idealnie dopasowała do nas tempo i odwiedzane miejsca. Dzięki temu poznaliśmy lepiej historię tego fantastycznego miasta. Pokazała nam też jakie miejsca mogą nas zainteresować po naszym wspólnym zwiedzaniu – dzięki czemu wykorzystaliśmy ten dzień maksymalnie. Od nas duża 6+ i serdeczne pozdrowienia :))

 8. Barbara Kostykiewicz
  04/07/2017 18:59
  Odpowiedz

  Pani Ewo,
  Dopiero teraz, ale szczerze – bardzo dziekujemy za bardzo przyjemne i owocne zwiedzanie
  Barcelony. Było bardzo ciekawie, wiele informacji zostało nam w głowach. Polecimy wycieczki z Panią naszym znajomym.

  Pozdrawiamy serdecznie

 9. Sandra i Mariusz
  05/07/2017 11:09
  Odpowiedz

  Pani Ewo,
  bardzo dziękujemy za cudowny czas jaki mogliśmy spędzić w Barcelonie, a to wszystko dzięki Pani 🙂 Jest Pani niesamowita !
  Nadal pozostajemy zauroczeni Barceloną i tym co Pani nam pokazała oraz opowiedziała o mieście i nie tylko 😉
  Dzięki Pani pokochaliśmy to miejsce na zawsze 🙂
  Z przyjemnością polecamy naszym znajomym zwiedzanie Barcelony właśnie pod Pani przewodnictwem.
  Dziękujemy raz jeszcze 🙂
  Pozdrawiamy serdecznie
  Sandra i Mariusz

  • Happy Barcelona
   12/07/2017 15:19
   Odpowiedz

   Bardzo dziekuje za wszystki opinie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzajacyh pod skrzydlami Happy-Barcelona, mam nadzieje do ponownego spotkania wkrotce! 🙂

 10. Hanna
  02/08/2017 10:45
  Odpowiedz

  Witam Pani Ewo,

  po krótkim i udanym locie dotarlismy juz do Poznania. Wrażeń po Barcelonie jest oczywiscie mnóstwo i myslę, ze potrzebujemy jeszcze kilku dni, żeby wszystko przerobić .Miasto zrobiło na nas naprawdę bardzo pozytywne wrażenie, mam nadzieję, ze szybko do Barcelony wrócimy. Chciałam jeszcze raz podziekować za fajne i ciekawe oprowadzenie po mieście. Piątkowe Flamenco było też wspaniałe.Fajna kameralna atmosfera i energetyzujący , ekscytujący występ.
  Z pewnością będę Pani usługi dalej polecać. Jeśli będzie Pani kiedykolwiek w Poznaniu proszę się odezwać.

  Serdecznie pozdrawiam i trochę zazdroszczę tej Barcelony tak na codzień
  Hanna z rodzinką

 11. Ewa Koster
  14/09/2017 21:21
  Odpowiedz

  Skorzystalam z uslug Ewy super kobitka dobra w swoim fachu, milutka osobka,gdby czas pozwolil dluzej bysmy pochodzily po Barcelonie Ewa opowiada ciekawie o zabytkach i nie tylko ,Serdecznie polecam

 12. Katka Rogala
  15/09/2017 10:05
  Odpowiedz

  Dziękujemy serdecznie za ciekawą wycieczkę po Barcelonie..miłe wspomnienia pełne niezapomnianych widoków i kawałek historii który dzięki Pani poznaliśmy…niezastąpione ?pozdrawiamy serdecznie ?

 13. Piotr z rodziną z Gdańska
  19/09/2017 10:09
  Odpowiedz

  Wycieczka była bardzo udana. Pani Ewa wyjaśniła nam wiele interesujących szczegółów o mieście, historii, zabytkach i podzieliła się z nami swoimi opiniami na temat tego, co warto, a czego nie warto zwiedzać. Wiedza i doświadczenie zrobiły na nas ogromne wrażenie. Każde nasze pytanie znalazło odpowiedź, a to wszystko w miłej i kontaktowej atmosferze. Trasa była bardzo ciekawa. Mogliśmy obejrzeć miasto innymi oczyma, i świadomie docenić zabytki obok których być może przechodzilibyśmy obojętnie. Czas jaki mieliśmy przeznaczony na spotkanie minął bardzo szybko. Najbardziej podobały nam się fakty na temat oglądanych miejsc. Ogromne wrażenie zrobił na nas sklep z działającymi starociami, do którego udało nam się wejść już po zamknięciu. Nasza pani przewodnik uruchomiła swoje magiczne kontakty i mogliśmy zobaczyć coś, co dla innych było już niedostępne. Świetna osobowość, bardzo kontaktowa osoba, dynamicznie i interesująco opowiadająca, potrafiąca dostosować się do ludzi, z inteligentnym poczuciem humoru. Mieliśmy ze sobą 12-letniego syna, który początkowo nie bardzo był zainteresowany ale już po chwili tak się wciągnął że wycieczka stała się dla niego przygodą. Wszystko to dzięki empatii i podejściu pani Ewy. Polecamy i dziękujemy za tak wspaniałe zwiedzanie!

 14. Joanna Majewska
  12/11/2017 11:59
  Odpowiedz

  Wycieczka z Panią Ewą, to było nieziemskie przeżycie. Myśleliśmy, że usłyszymy historię Barcelony, a Pani Ewa przede wszystkim pokazała nam duszę tego miasta! Zakochaliśmy się w tym wspaniałym zakątku świata. A to wszystko dzięki najlepszemu przewodnikowi!

 15. Wincenty Polkowski
  17/02/2018 22:10
  Odpowiedz

  Małżonka mnie namówiła, byliśmy w lutym, i nie żałuję, co pasjonat to pasjonat, dzięki Pani Ewie spojrzałem na Barcelonę inaczej. Dziękuję bardzo. Wincent P.

 16. Koster Ewa
  12/04/2018 19:01
  Odpowiedz

  Ja rowniez skorzystalam z uslug Pani Ewy,mila sympatyczna,znajaca swoj ;fach; Opowiadala z wielkim entuzjazmem widac ze to zawod jej marzen,dowiedzielismy sie wielu ciekawych rzeczy o samej Barcelonie,a najabrdziej wspominamy magiczne miejsce gdzie zatrzymal sie czas na starowce ,gdzie Pani Ewa nas zaprowadzila mialysmy okazje posluchac muzyczki ze starego megafonu ,no i napic sie smacznej naleweczkim,ktorej smak czuje do dzisiaj. Dziekujemy raz jeszcze za mile spedzone chwile.Serdecznie polecam!

 17. Seniorzy z Pułtuska
  26/05/2018 21:18
  Odpowiedz

  Bardzo mile spędzone popołudnie dzięki sympatycznej Pani Ewie.Zobaczyliśmy dużo ciekawych zabytków ale najlepszą niespodzianką dla mnie była możliwość obejrzenia kolekcji starych telefonów i innych sprzętów dzięki znajomości Pani Ewy z właścicielką.Serdecznie pozdrawiamy

 18. Maciej Bukowski
  10/07/2018 15:38
  Odpowiedz

  Cudownie spotykać profesjonalistę . Obłędne prezentacje i toury . Kapitalna znajomość fajnych restauracji wszystkie typy w 10. Naprawde gorąco polecam panią Ewę będziecie wszyscy zachwyceni gwarantuje .

 19. Iza Stepien
  10/07/2018 15:47
  Odpowiedz

  Bardzo udana wizyta, p. Ewa profesjonalna, energiczna i z humorem. Trasa zwiedzania dostosowana do naszych potrzeb, sympatyczne spotkanie. Przewodnik na medal! Szczerze polecam!

 20. Monika Góralczyk Urban
  14/07/2018 22:23
  Odpowiedz

  Jak zwiedzać Barcelonę to tylko z Ewą z Happy- Barcelona. Fantastycznie , wesoło i bardzo ciekawie.
  Dziękukemy Ci Ewa i być może do zobaczenia.

 21. Ewa i Radek - Mieszki-Atle koło Ciechanowa
  24/09/2018 20:35
  Odpowiedz

  Bardzo nam miło, że możemy zarekomendować osobę Pani Ewy, jako przewodnika turystycznego, doradcy w sprawie pobytu w Barcelonie i, po prostu, sympatyczną osobę z którą miło spędza się czas poświęcony na turystyczną eksplorację Barcelony. Bardzo dobry kontakt od samego początku, Pani Ewa z własnej inicjatywy troszczyła się nie tylko o sprawy związane z naszą wspólną wycieczką ale i inne aspekty naszego pobytu. Sama proponowała informację w różnych tematach, polecała inne atrakcje, itp. Interesowała nas wycieczka po Starej Barcelonie, zarówno w sensie przestrzennym, jak i czasowym. I dostaliśmy to co chcieliśmy. W wąskich uliczkach Barri Gotic zobaczyliśmy materialne ślady stuleci które kształtowały to miejsce. Dosłownie można dotykać pozostałości rzymskiego miasta, przykrytego później średniowieczną zabudową, która była następnie zmieniana w kolejnych etapach historii. Na przemian mijamy je widząc oczami wyobraźni, karmionej opowieściami naszej Przewodniczki, wydarzenia i ludzi którzy byli ich udziałem. I w całej tej tajemniczej atmosferze dawnych czasów pojawiają się nagle różne perełki współczesności o których nie napiszemy bo nie chcemy zepsuć nikomu szansy na zaskoczenie i satysfakcję z własnego przeżywania całej tej podróży w czasie, przestrzeni i wyobraźni. Z własnego doświadczenia polecamy jedynie aby nie przejmować się tym, że nie zapamiętamy wszystkiego co będzie naszym udziałem. Liczą się atmosfera, emocje i genius loci którego doświadczymy gdy zaufamy Pani Ewie :-). Dziękujemy.

 22. Iza Zach z dziewczynami
  13/10/2018 9:32
  Odpowiedz

  Ewa to najcudowniejsza przewodniczka, jaką kiedykolwiek spotkałam 🙂 Przez 4 godziny pokazała nam i opowiedziała więcej, niż można sobie było wymarzyć- i to w sposób, dzięki któremu zapamiętamy wszystko na bardzo długo! Przemiła, ciepła i zarażająca swoim entuzjazmem. Ewunia- bardzo dziękujemy!!!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.