PL | EN |
 

Magiczna Katalonia – Inna niż wszystkie wycieczka całodniowa!

 • Destination: Catalonia

  Całodniowa wycieczka Magiczna Katalonia, to idealna okazja, aby nieco bliżej poznać piękno i różnorodność Katalonii. To doskonała opcja dla tych, którzy chcieliby poznać lepiej Katalonię, nie ograniczając się jedynie do Barcelony lub najbardziej emblematycznych. Zachęcam Cię do odwiedzenia czterech wyjątkowych miejsc: Besalu + Rupit + Sanktuarium Maryjne El Far + Castellfollit de la Roca. […]

 

Całodniowa wycieczka Magiczna Katalonia, to idealna okazja, aby nieco bliżej poznać piękno i różnorodność Katalonii. To doskonała opcja dla tych, którzy chcieliby poznać lepiej Katalonię, nie ograniczając się jedynie do Barcelony lub najbardziej emblematycznych.

Zachęcam Cię do odwiedzenia czterech wyjątkowych miejsc:

Besalu + Rupit + Sanktuarium Maryjne El Far + Castellfollit de la Roca.

Odwiedzimy założone w XII wieku urocze Rupit, aby następnie skierować się do przepięknego średniowiecznego miasteczka Besalú, które leży w prowincji Girona. W X wieku stał tutaj zamek, wokół którego z czasem zaczęły pojawiać się kolejne zabudowania. Obecny wygląd miasteczka charakteryzuje się bardzo spójną strukturą średniowiecznej urbanizacji i w dużej mierze odpowiada wyglądem temu, z okresu średniowiecza. To jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznych miasteczek w Katalonii.

Kolejny punkt wizyty to Castellfullit de la Roca, które znajduje się na obszarze Parku Krajobrazowego Garrocha sławnego m.in. z wulkanów. Miasteczko zbudowane zostało na klifie, który powstał na szczątkach wulkanicznych sprzed tysięcy lat!

Sanktuarium El Faro położone jest 1223 m.n.p.m. Kościół udokumentowany jest od XIII wieku, w związku ze zniszczeniami spowodowanymi silną burzą został zrekonstruowany w XV wieku, a następnie przebudowany w kolejnych wiekach. To właśnie jego wysokie położenie wzbudza największy zachwyt. Legenda głosi, że w czasie burzy, rybacy wyglądali świateł Sanktuarium El Far  jako punktu orientacyjnego (Faro- po hiszp. latarnia morska).

Zapytaj o szczegóły: info@happy-barcelona.pl 

Wysyłając mejla nie zapomnij podać terminu pobytu w Barcelonie oraz liczby osób zainteresowanych wycieczką.

 

Besalú

 

źródła: własne

Zdjęcia za zgodą autorów zapożyczono z:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bruecke_besalu.jpg

https://commons.wikimedia.org/wiki/Besal%C3%BA#/media/File:Besalubridge.jpg

Comments

 1. Maciek
  20/01/2016 14:22
  Odpowiedz

  Dzięki tej wycieczce można bliżej poznać piękno i różnorodność Katalonii. Polecam 🙂

 2. Malwina i Tomek
  19/09/2017 10:15
  Odpowiedz

  Bardzo fajna objazdowa wycieczka, a pan Irek pokazał nam bardzo ciekawe zakątki.Szczególnie podobała mi się miejscowsc Besalu.Niesamowity średniowieczny klimat. Pozdarwiamy gorąco!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.