Kolejka linowa i zakamarki Starego Miasta

Ta trasa spodoba się tym którzy lubią spojrzeć na miasto z góry oraz … zagubić się w uliczkach Starego Miasta! Najpierw przejedziemy się kolejką linową skąd rozpościerają się piękne widoki na zieloną górę Montuijc. Dwa przystanki i dwa punkty widokowe zapewnią nam pełną rozrywkę. Z okolic zamku podziwiać będziemy widoki portu gdzie kolorowe kontenery przypominają równo ułożone klocki lego! […]

Ta trasa spodoba się tym którzy lubią spojrzeć na miasto z góry oraz … zagubić się w uliczkach Starego Miasta! Najpierw przejedziemy się kolejką linową skąd rozpościerają się piękne widoki na zieloną górę Montuijc. Dwa przystanki i dwa punkty widokowe zapewnią nam pełną rozrywkę. Z okolic zamku podziwiać będziemy widoki portu gdzie kolorowe kontenery przypominają równo ułożone klocki lego!

Na drugim przystanku i na jednym z piękniejszych punktów widokowych Barcelony zobaczymy panoramę miasta. Sagrada Familia, słynna wieża AGBAR, port jachtowy oraz inne znane miejsca, niemalże z lotu ptaka.

Następnie zjedziemy kolejką do dzielnicy Raval gdzie z zewnątrz zobaczymy jeden z najstarszych klasztorów w mieście. Pospacerujemy po średniowiecznych „obrzeżach” miasta i zrobimy zdjęcie z największym kotem w Barcelonie!

Piękny, średniowieczny szpital, w kórym zmarł Antonio Gaudí to kolejny punkt zwiedzania. Uwaga! Na terenie szpitala nadal trafić można na zbłąkane duszyczki średniowiecznych pacjentów!

Dalej ruszymy do mniej znanej części Barri Gotic. Po drodze znowu da o sobie znać Antonio Gaudí oraz jeden z jego pierwszych projektów i bodaj jedyny zrealizowany na zlecenie miasta. Zobaczymy też miejsce gdzie miał swój warsztat Picasso, który nie darzył Gaudiego sympatią – delikatnie mówiąc. Zobaczymy też kilka innych ciekawych miejsc zanim trafimy do ostatniego punktu zwiedzania.

Wycieczkę zakończymy pod bazyliką Santa Maria del Mar ze słynnej książki Falconesa „Katedra w Barcelonie”. Wiedzieliście , że kościół ten tak naprawdę nie jest katedrą? Jedno jest pewne, warto zobaczyć te niezwykłą budowlę, która stanęła w dzielnicy Born w rekordowym czasie, bo w niespełna 55 lat!

Dzielnica Born jest również znana z barów i wieczornego życia, idealne miejsce żebyście po naszym spacerze mogli udać się na małe co nieco w postaci drinka lub przekąski.

Dodatkowe informacje:

Czas trwania około 3 godziny,

W czasie wycieczki nie wchodzimy na teren zamku oraz do innych obiektów na trasie.

Może się zdarzyć choć jest to mało prawdopodobne , że szpital będzie zamknięty. Wówczas oglądamy budynek z zewnątrz.

Trasa ta jest niezależna od pozostałych tras, oznacza to, że nie chodzimy w miejsca które znajdują się na trasach innych wycieczek, z wyjątkiem korzystania z kolejki, która znajduje się również na trasie wycieczki Gaudi i Zielone Wzgórza

Linki powiązane:

Rozmowa z autorem książki „Katedra w Barcelonie” – Ildefonso Falconesem

Wywiad z autorem „Katedry w Barcelonie”

zdjęcia: za uprzejmością Wojciecha Sobiesiaka oraz własne

Comments

  1. Monika Sagawska
    13/05/2019 20:59
    Odpowiedz

    Polecam gorąco, świetna przewodniczka, bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Pani Ewo bardzo dziękujemy za wycieczkę! Cudnie było zobaczyć Stare Miasto jakiego nie znałam i wjechać kolejką żeby zobaczyć panoramę miasta. Pozdrowienia serdeczne z Poznania!!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.