PL | EN |
 

Barcelona Poza Szlakiem – Kolejka Linowa

  • Destination: Barcelona

A może by tak dla odmiany, wybrać się w mniej znane rejony Barcelony? Kolejka linowa nad górą Montuijc i poplątane uliczki dzielnicy, która w średniowieczu znajdowała się na obrzeżach miasta. Szpital w kótrym wydał z siebie ostatnie tchnienie Gaudí i XIV wieczne metody leczenia, to tylko niektóre punkty na tej trasie. Zapytaj o szczegóły na info@happy-barcelona.pl

Wyjdźmy poza typową, emblematyczną Barcelonę znaną z każdej widokówki i udajmy się w rejony poza typowym szlakiem. Proponuję wam trasę rozrywkowo – historyczną. Kolejka linowa i spacer po zakamarkach mniej znanej Barcelony, ale nie mniej historycznej. Bo Barcelona ma tak długą historię, że jej ślady można znaleźć wszędzie!

Jest to opcja, która może spodobać się nie tylko dorosłym, ale też dzieciom.

Zaczniemy od przejażdżki kolejka linową nad górą Montuijc, skąd rozpościerają się fantastyczne widoki. Przespacerujemy się wzdłuż XVII wiecznego zamku i po chwili będziemy kontynuować przejażdżkę kolejką linową, aż do punktu widokowego. Piękna panorama Barcelony, przy szumie lejącej się z fontanny wody. Z góry Montuijc spróbujemy zlokalizować Sagradę Familię oraz inne ciekawe miejsca.

 

Następnie wybierzemy się do mniej znanej dzielnicy Barcelony – Raval, gdzie między innym zobaczymy bardzo stary klasztor oraz gotycki szpital w którym zmarł sławny architekt Antonio Gaudí. Poznamy średniowieczne metody leczenia, ale aby to było możliwe, najpierw proponuję wybrać się do najstarszego baru w mieście gdzie poza tradycyjnymi trunkami, serwują absenta. Próba wytrzymałości jest jak najbardziej opcjonalna!

Zagubimy się wśród uliczek tej nieco alternatywnej dzielnicy i zrobimy sobie zdjęcie z najsławniejszym kotem w mieście.

 

 

Godziny w tygodniu 16.30 – 19.30, w weekendy godziny do uzgodnienia

Wycieczka bez wchodzenia do obiektów, możliwość wejścia do zamku za dodatkową opłatą.

Miejsca spotkania, wyjście z metra stacji Paralel linia fioletowa L2.

 

 

*Jeśli klient sobie życzy mozliwość wejścia na zamek za dodatkową opłatą plu 5 eu od osoby.

Ewentualne napoje na trasie nie są wliczone w cenę wycieczki.

Z powodów niezależnych od przewodnika, najstarszy bar w mieście nie zawsze może być otwarty. Wtedy alternatywnie wybierzemy się w inne, równie ciekawe miejsce.

 

UWAGA. Trasy są autorskie – Bardzo prosimy aby nie nagrywać ani nie filmować podczas zwiedzania bez uprzedniej konsultacji z przewodnikiem.

 

źródła: własne

zdjęcie kolejki zapożyczone ze strony Teleférico de Montuijc

 

Comments

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.