Strona główna Wycieczki Gaudí Szaleństwa modernizmu

Gaudí Szaleństwa modernizmu

przez Ewa Nowak

 

1A scaled

 

 

Mówi się, że Barcelona to największe muzeum modernizmu na wolnym powietrzu. A spacer po nim to prawdziwa przyjemność!

To dlatego, że na przełomie XIX i XX w., domy stosunkowo nowej klasy społecznej, burżuazji, rosły na dzielnicy Eixample jak grzyby po deszczu. Bogaci mieszczanie konkurowali między sobą o to, kto wybuduje najpiękniejszy dom. Miasto się rozrastało, dobrzy architekci byli w modzie, a dzięki zleceniom od bogatych klientów, mogli puszczać wodze fantazji. Dzięki temu modernizm w Barcelonie jest jedyny w swoim rodzaju, zachwyca kreatywnością i pomysłowością!

 

 

 

4

W czasie wycieczki o szaleństwach modernizmu, przespacerujesz się jedną z najsławniejszych ulic Barcelony, zobaczysz oryginalne domy trzech największych lokalnych architektów ale poznasz również ciekawostki o ich mieszkańcach i pomysłodawcach.

Ten niezwykle barwny okres w historii miasta, pełen jest nowości, wynalazków, rzeczy które dla nas, współczesnych ludzi, wydają się conajmniej niespodziewane!

Zapraszam na kolorową trasę, po kolorowym mieście!

 

Co zobaczysz na trasie:

Najsłynniejsze modernistyczne domy Casa Batlló, Casa Milá, Casa Amatller ale… to nie wszystko, bo Barcelona to nie tylko te domy o których słyszałeś od znajomych. Choć zakładam, że Casa Amatller – jeden z piękniejszych i ciekawszych domów uzdolnionego architekta Josepa Puiga i Cadafalcha, niekoniecznie wpadł Ci w ucho? Zobaczysz też mniej znane, a równie ciekawe i zaskakujące budynki, dowiesz się więcej o mentalności i pragnieniach ludzi z minionego stulecia i ich codzienności.

Zaczniemy od przepięknego modernistycznego budynku, który znajduje sie na liście UNESCO. Hospital Sant Pau. Przespacerujemy się aleją Gaudiego, ruszymy do centrum gdzie zobaczysz słynne domy z Trójkata Niezgody i zagubimy się na uliczkach XIX-wiecznej Barcelony.

Zobaczysz jeden z ciekawszych, ale mniej znanych budynków mistrza Gaudiego i dowiesz się nieco o jego niełatwym charakterze i oryginalnych pomysłach.

O ciekawym i niełatwym życiu inżyniera, który zaprojektował Nowe Miasto i jak musiał stawiać czoła swoim przeciwnikom. O pracy dzieci w czasie Rewolucji Przemysłowej, o tym jak niewolnictwo w czasach wielkich wynalazków było bardzo opłacalnym biznesem.

Zapytaj o szczegóły wysyłając mejla, podaj liczbę osób, w tym dorośli i wiek dzieci jeśli są oraz erminy pobytu 🙂 info@happy-barcelona.pl

*Bez wchodzenia do obiektów

 

 

Wycieczki powiązane:

https://happy-barcelona.pl/tour/magiczny-swiat-antonio-gaudiego-zwiedzanie-z-przewodnikiem/

Powiązane artykuły

1 komentarz

Agata 16/08/2021 - 22:52

Bardzo fajny kontakt z Ewą od samego początku, czuliśmy się zaopiekowani jeszcze przed przylotem do Barcelony, bo pomagała nam się zorganizować, podpowiadała i odpowiadała na wszystkie nasze pytania. Wycieczka bardzo fajna, Ewa ciekawie prowadzi i opowiada. Nawet nastolatki się wciągnęły. Polecam!!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuj Czytaj więcej