Casa Alfonso została założona w 1934 i wiele elementów wyposażenia zostało niezmienionych, dzięki czemu wnętrze lokalu ma specyficzny wystrój lat 30-tych (lokal użycza również przestrzeni do produkcji filmowych ktrych akcja toczy się w latach 30-tych).

Restauracja oferuje szeroki wybór przekąsek oraz pełnych dań w tym:  cielęcina, wołowina, wieprzowina, kurczak, a nawet mięso z byka! (tzw. filete de Toro) grilowane warzywa oraz mięso, wybór wędlin i serów, a także dania rybne i owoce morza. Spośród przekąsek wybrać można od typowych oliwek, krokietów, pulpetów, sałatek po słynną iberyjską szynkę tzw. Jamón Ibérico. Jak w każdej hiszpańskiej restauracji również tutaj po posiłku można wybrać jeden spośród wielu smacznych deserów.

To kolejna ulubiona restauracja Barcelończyków, jest nieduża ale niemal zawsze pełna pomimo tego, że ceny nie należą do najniższych. To, co do niej przyciąga, to głównie walory smakowe, ale także szeroka oferta dań.

Dla wszystkich osób które wydrukują kupon restauracja oferuje Welcome drink w postaci katalońskiego szampana Cava Mestres.

Drukuj Kupon: Restauracja.Casa.Alfonso

Ciekawostką jest  Cykl Śniadania w Casa Alfonso. Raz w miesiącu zapraszane są osobowości ze świata kultury polityki lub sportu i udzielają wywiadu który następnie publikowany jest na oficjalnej stronie restauracji. Wkrótce ukaże się rozmowa z Rafa Nadal.

Poza tym również klienci restauracji zapraszani są do nadsyłania swych zdjęc podczas posiłku w Casa Alfonso.

Możliwość wcześniejszej rezerwacji stolika w j. polskim pod numerem +34 610 088 584.

Restauracja znajduje się w centrum na ulicy Roger de Llúria 6 tuż obok pl. Urquinaona i 5 minut spacerkiem od Starego Miasta.

 

 

Źródła i fotki: www.casaalfonso.com,