Barcelona nigdy się nie nudzi. Jeśli dobrze poszperać zawsze można znaleźć coś interesującego – choćby na stronie Time Out, stronach poświęconych Barcelonie na facebook’u lub od bardziej aktywnych kulturalnie przyjaciół. Właśnie w ten sposób w pewien piątkowy wieczór trafiłam na folkowe potańcówki na pl del Rei.

Jest to naprawdę fajna impreza, na którą schodzą się licznie mieszkańcy, ale zatrzymuje się również na dłużej wielu przypadkowych mieszkańców i turystów. Przy tradycyjnych instrumentach i płynącej z niej melodii, każdy, kto ma ochotę rozruszać kości jest mile widziany. Jeśli jednak nie jesteś tancerzem wyborowym, wystarczy, że przyjdziesz na plac odpowiednio wcześniej, żeby przeszkolić się w podstawowych krokach używanych w tańcu. Myślę jednak, że najważniejsza jest chęć, dobra wola no i odrobina poczucia rytmu! Impreza jest gratis.

Gorąco polecam wybrać się na „Piątki na Pl del Rei” nie tylko  tym którzy przyjechali do Barcelony turystycznie ale również tym co tutaj mieszkają.

Późnymi jesiennymi wieczorem, na słabo oświetlonym średniowiecznym placu, w akompaniamencie grupy muzyków i tłumu bawiących się ludzi panuje naprawdę wyjątkowa atmosfera. 

Kiedy? Wiosna i jesień, co roku: 22.00 – 23.45

Warsztaty tańca: godzina 21.30

Start: godzina 22.00

Więcej informacji i źródła:  https://divendresrei.cat/