Czy wiesz kiedy założono Barcelonę? wiele osób jest zaskoczonych gdy dowiaduje się, jak bogatą historię ma stolica Katalonii. Zajrzyj na www.Happy-Barcelona.pl i odkryj rąbek tego, co możesz zobaczyć gdy przyjedziesz do Hrabiowskiego Miasta. „To miasto ma czarodziejską moc (…) Zanim się człowiek obejrzy, wejdzie mu pod skórę i skradnie duszę . „Cień Wiatru” – Carlos Ruiz Zafón.

Historia Barcelony jest zaskakująca, ciekawa i porywająca - Dzielnica Gotycka, której dotyczy ta wycieczka to wąskie uliczki, anegdoty o najstarszej części miasta, ciekawa historie ukryte między starymi murami i pasjonująca opowieść o ludziach którzy wybierali sobie te tereny na dom.

Spacerem po alei zalanej słońcem w kierunku dawnej, groźnej Cytadeli, dziś miejsca gdzie gromadzą się mieszkańcy na relaks. Spotkanie z ogromnym zwierzem i wąskie uliczki średniowiecznej dzielnicy, która wieczorami zapełnia się Barcelończykami spragnionymi mojito i tapasów.

Od wzgórza do wzgórza, z Carmelo na Montuijc. Kolejka linowa i kolorowy świat Gaudiego, to mniej typowa wycieczka łącząca w sobie emocje z przejażdżki i ciekawostki z życia słynnego architekta.

"Nie ma powodu, aby nie próbować czegoś nowego, tylko dlatego, że nikt tego wcześniej nie próbował", Antonio Gaudí y Cornet